Ja vendimi që mori Fadil Hasa pasi PD-ja humbi zgjedhjet!

29/07/2018 - 09:52

Pak ditë më parë ndërroi jetë aktori i humorit, i vlerësuar me titullin "Artist i Merituar", Fadil Hasa. 

Ai njihej gjithashtu dhe si një anëtar dhe mbështetës i hapur i Partisë Demokratike, që në themelimin e saj.

Aktorja Aishe Stari, e cila njihej me Hasën që prej gjimnazit ndërsa kishin interpretuar së bashku në shumë shfaqje, ka rrëfyer në një intervistë për "Panorama", se pas humbjes së PD-së në zgjedhje Fadil Hasa vendosi të mos dilte më në skenë dhe pavarësisht kërkesave të kolegëve, i qëndroi këtij vendimi deri në fund.

"Fadilin nuk e largoi njeri nga skena, deshi dhe u largua vetë. Prej vitesh mbajti një qëndrim partiak dhe mendoj që bëri gabim. 

Ai apo kushdo tjetër mund të jenë të lirë të zgjedhin kahun e tyre në politikë, por nuk kanë pse e lënë të ndikojë në profesionin e tyre. politikan mund të bëhet kushdo sot, artist jo. 

Kur humbi PD, dha dorëheqjen, "nuk dal më në skenë", tha, dhe ashtu bëri. Sa herë i kam thënë të kthehej, nuk bindej", tregon aktorja Aishe Stari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qendra Kulturore e fëmijëve në Durrës, ka organizuar për të 9-in vit me radhë, kampionatin e Shahut mes shkollave 9-vjeçare të rrethit.

Shkrimtari dhe gazetari durrsak, Bashkim Hoxha, zgjodhi ditën e dashurisë dhe qytetin e tij të lindjes për të paraqitur para dashamirësve

Në ambientet e Muzeut Arkeologjik të Durrësit është zvhilluar takimi me temë “Muzeu dhe interesi i tij publik”.

Dhjetëra artistë të njohur, por edhe një pjesë e atyre që për arsye emigrimi apo papunësie kanë braktisur karrierën, kanë fituar sipas nj

Në 5-vjetorin e ndarjes nga jeta të ikonës së humorit shqiptar, Skënder Sallaku, Bashkia e Tiranës u dha familjarëve medaljen e mirënjohj

Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare Kiço Blushi, gazetar, shkrimtar dhe skenarist i njohur.

Të gjithë ata që pëlqejnë zërin e kantautorit Ermal Meta do të mund ta ndjekin sërish nga afër.

Ditën e shtunë (2 shkurt) u zhvillua Finalja e Festivalit të IV të Ansambleve Popullore të shkollave 9-vjeçare të rrethit Durrës.