Këngëtarja nga Durrësi fiton çmimin e dytë në Festivalin Ndërkombëtar të Këngës

01/03/2020 - 09:32

Këngëtarja nga Durrësi, Violeta Beshiri ka arritur të fitojë çmimin e dytë në  Festivalin Ndërkombëtar të Këngës për fëmijë në Rožaje të Malit të Zi.

Qendra Kulturore e Fëmijëve Durrës u paraqit në këtë festival me këngën “Ty mbi rërë të vizatoj”, me kompozim të Ylli Ramzotit, tekst të Agim Bajramit, kënduar nga 11-vjeçarja Violeta Beshiri, nxënëse e shkollës "Mihal Ekonomi".

Kënga u duartrokit shumë nga publiku dhe juria profesionale e vlëresoi me çmim të dytë.

Në Festivalin e 27-të Ndërkombëtar të Këngës merrnin pjesë konkurentë nga Shqipëria, Rumania, Kosova, Bosnje Hercegovina, Bullgaria, Serbia, Turqia, Zvicra, Maqedonia e Veriut, Kroacia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në vitin 1584, shtypshkronja e qytetit të Durrësit shtyp një libër me poezi latinisht me titull “APOTHEOSIS || Nouiueteris Copiaecornu,||

Përmes një postimi në rrjete sociale, regjisorja durrsake Driada Dërvishi ka uruar Ditën Botërore të Teatrit.

Mjekeve, personelit mjekesor te mesem dhe te ulet,  ne shenje nderimi, mirenjohjeje dhe falenderimi, per kontributin dhe sakrificat e tyr

Mbrëmjen e së premtes, në sallën e teatrit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, ZVA shpalli mësuesit më të mirë të Durrësit dhe shkollat e mesm

Qendra Kulturore e Fëmijëve Durrës ka zhvilluar konkursin në poezi, ese dhe pikturë "Përherë në zemrat tona", kushtuar festave të 7 dhe 8

Për të shtatin vit radhazi është zhvilluar në Durrës festivali i kitares klasike, "Guitar Festival".

“Ndonjëherë dita nis kështu për Galaksian dhe Karpetën, kuptohet…”, është ky statusi që aktori Igli Zarka shoqëron foton hot me

“Një roman jo vetëm impresionues, por i mistershëm dhe trullosësh, i cili nuk mjaftohet vetëm me matematikën dhe racionalen e autorit