Koncert artistik në Muzeun Arkeologjik të Durrësit (FOTO)

07/03/2019 - 11:27

Në një postim në Facebook, Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare Durrës, njofton se në Muzeun Arkeologjik është zhvilluar një koncert artistik.

Ky koncert është realizuar në prag të dy festave të rëndësishme të 7 dhe 8 Marsit dhe gjithashtu, si një prelud për pranverën që po troket.

POSTIMI 

Muzeu Arkeologjik i Durrësit u shndërrua gjatë mbrëmjes së djeshme në një skenë artistike. Një koncert i Orkestrës së Harqeve Tirana, me soliste violinisten Enxhi Sabahu dhuroi mjaft emocione, përmes interpretimIit të 4 koncerteve-“ 4 stinët “e Antonio Vivaldit. Koncerti u realizua në prag të dy festave të rëndësishme të Marsit, 7 dhe 8 Marsit dhe, gjithashtu, si një prelud për pranverën që po troket.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Regjisori, shkrimtari dhe përkthyesi Gjergj Vlashi sot feston 91-vjetorin e lindjes.

Edicioni i 14-të të Festivalit ndërkombëtar të muzikës së dhomës që po zhvillohet në Durrës ka vijuar mbrëmjen e kaluar me koncertin e Du

Pas një sëmundjeje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha.

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, i ka dërguar një mesazh ish-drejtoreshës së Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani, e cila u largua

Ia vlen të zbuloni sharmet e Shqipërisë, shkruan Camille Lemarchand e Boursorama, kompani e famshme bankare franceze, aktivitetet e së ci

Festivali Ndërkombëtar i Muzikës së Dhomës “Durrës 2019” ka prezantuar në mbrëmjen e tretë të tij Trion “Ad Libitum” nga Maqedonia e Veri

Kisha Orthodokse Autoqefale e Shqipërisë, në bashkëpunim me shkollën "Protagonistët", kanë bërë të mundur organizimin e një kampi shahu,

Në galerinë e arteve pamore "Nikolet Vasia" të qytetit të Durrësit është prezantuar ekspozita e skulptorit, piktorit dhe restauratorit, N

“Muzika dhe Vena” është tema e edicionit të 9-të të Bienales “Netët e muzikës klasike”, që do të zhvillohet në Durrës nga 1-9 gusht.