Koncert artistik në Muzeun Arkeologjik të Durrësit (FOTO)

07/03/2019 - 11:27

Në një postim në Facebook, Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare Durrës, njofton se në Muzeun Arkeologjik është zhvilluar një koncert artistik.

Ky koncert është realizuar në prag të dy festave të rëndësishme të 7 dhe 8 Marsit dhe gjithashtu, si një prelud për pranverën që po troket.

POSTIMI 

Muzeu Arkeologjik i Durrësit u shndërrua gjatë mbrëmjes së djeshme në një skenë artistike. Një koncert i Orkestrës së Harqeve Tirana, me soliste violinisten Enxhi Sabahu dhuroi mjaft emocione, përmes interpretimIit të 4 koncerteve-“ 4 stinët “e Antonio Vivaldit. Koncerti u realizua në prag të dy festave të rëndësishme të Marsit, 7 dhe 8 Marsit dhe, gjithashtu, si një prelud për pranverën që po troket.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kartolinë italiane bardhezi. Kjo foto, që shitet në ebay, ka rëndësi dhe për historianët.

Paraditen e së premtes, në sallën e konferencave të UAMD-së, dramaturgu i ri dhe studenti Aldo Mustafa prezantoi veprën e tij të parë "Ko

Sot, në Muzeun Arkeologjik u zhvillua një takim dhe një orë mësimi me studentë të degës së historisë së UAMD, e drejtuar nga zoti Afrim H

Në Galerinë e Arteve Pamore "Nikolet Vasia" në Durrës mbahet e hapur këto ditë një ekspozitë me 20 punime në pikturë, të para viteve '90,

Janë mbajtur sot homazhet në nder të Harallamb Boshkut, një nga historikët e shahut, i cili u nda nga jeta dy ditë më parë gjatë një gare

Sot në hollin e teatrit të Durrësit “Aleksandër Moisiu”, do të mbahen homazhet në nder të Harallamb Boshkut, një nga historikët e shahut,

Shoqata “Gruaja e kohës dhe ekonomia” ka vlerësuar sot në një aktivitet të mbajtur 10 gratë më të suksesshme përgjatë një viti në Durrës.

Në ambientet e Galerisë së Arteve Pamore në Durrës u çel mbrëmjen e së mërkurës një ekspozitë mjaft e veçantë me piktura dhe punime dore

Festivali i dhjetë i “Maratonës Rinore” në Durrës është përmbyllur në finalen e 27 shkurtit të organizuar në pallatin e sportit “Ramazan

Në datat 25 dhe 26 shkurt janë organizuar gjysmëfinalet e "Maratonës Rinore," edicioni i 10-të ku marrin pjesë 16 shkolla publike dhe jo