Kush janë dy triumfuesit e "Miss dhe Mister Durrësi 2021"

03/06/2021 - 11:21

Për të 19-n vit është mbajtur eventi "Miss dhe Mister Durrësi 2021", ku janë përzgjedhur mbretëresha dhe mbreti i bukurisë durrsake.

Triumfues të këtij spektakli janë dy 16-vjeçarët; Kleisa Balliu, nxënëse e shkollës "Gjergj Kastrioti", dhe Orgito Xhemollari, nxënës i shkollës jopublike "Rilindja", të cilët fituan dy bursa nga UET dhe universiteti Internacional i Qipros.

Edhe këtë radhë, producentja e palodhur, Myzejen Konduri dhe stafi i saj kishin harmonizuar të gjithë komponentët e spektaklit falë edhe mbështetjes së bashkisë së qytetit, nën kujdesin e kryetares Emiriana Sako.

Juria e këtij spektakli kryesohej nga drejtoresha e ZVA Durrës, Jonida Matohiti, dirigjenti Ermir Dizdari, “Mjeshtër i Madh”, prof.dr. Ermir Nika përfaqësues i UET, stilistja Miranda Dedi, estetistja Nina Beqiri, Adrian Dedja, mjeshtër i fitnesit, Dr.Pneumologe Ornela Nuredini etj..

Krahas spektaklit që dhuruan konkurentët, në këtë event ishin të ftuar këngëtarë si Mateos Frroku, Aldo Bardhi, vajzat e violinës, Megi Lasku, grupi i valleve etj..

Fituesit e "Miss dhe Mister Durrësi" do të përfaqësojnë qytetin bregdetar në "Miss dhe Mister Turizmi".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nxënësit e shkollës artistike "Jan Kukuzeli" në Durrës kanë zhvilluar një koncert mbrëmjen e kaluar në ambientet e Muzeut Arkeologjik.

Ajo kërkon të mirëkuptohet nga bashkëshorti, të gjejë tek njeriu që ka zgjedhur të ketë përkrah një shok dhe një mbështetës.

Aventurat dashurore të beqarit francez, Bernard me stjuardesat e tij bukuroshe, në komedinë e sukseshme dhe mjaft të dashur për artdashës

Emmi Rushiti është njëra nga fitueset e çmimit të parë të edicionit të VI-të të Festivalit të Ansambleve Popullore të shkollave 9-vjeçare

Në mjediset e Bibliotekës së Universitetit “Aleksandër Moisiu” Durrës u promovua libri  “Zhvillime urbane: tradita dhe risi Rasti i Kamzë

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare aktori dhe regjisori i njohur shqiptar Pirro Mani.

Ditën e sotme, në sheshin "Italia", para Stadiumit Kombëtar u inaugurua skulptura e artistit të njohur ndërkombëtar Helidon Xhixha.

Zyra Vendore Arsimore Durrës ka organizuar këtë të hënë ceremoninë e ndarjes së çmimeve të edicionit të XII, të Festivalit Rinor "Epidamn