Merret vendimi për Ermal Metën, çfarë do ndodhë me rrugëtimin e tij në Sanremo

Postuar: 08/02/2018 - 14:06

"Pas vlerësimeve të bëra, kënga e Ermal Meta dhe Fabrizio Moro nuk do të përjashtohen nga konkurrenca, pasi kënga e tyre përputhet me kërkesat e reja të rregullores."

Ka qenë kjo deklarata e shpërndarë për mediat nga ana e departamentit ligjor të RAI.

Në komunikatë bëhet me dije se kënga e Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, "Ti nuk ke bërë asgjë për mua", përmban fragmente nga kënga "Silenzio" e prezantuar në Sanremo në vitin 2016.

Për më tepër, shpjegohet në komunikatë, nga analiza e thellë u konstatua se të dy pjesët kanë skica, kohëzgjatje, tekste dhe melodi të ndryshme. Përfundimi është se të dy këngët, megjithëse paraqesin analogji, nuk janë të njëjta. "Ti nuk më ke bërë asgjë" është këngë e re dhe si e tillë do të mbetet në garë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me rastin e 3015-vjetorit të krijimit të qytetit të Durrësit, shoqata që mban emrin e qytetit tonë “Durrësi” ka zhvilluar një aktivitet s

Përgjatë tetë muajve të këti viti, Muzeu Arkeologjik dhe Amfiteatri është vizituar nga më shumë se 20 mijë persona, 12 mijë prej të cilëv

   Një aktivitet i madh kulturor u zhvillua mbrëmjen e së shtunës në sheshin "Liria" nga ana e Bashkisë së Durrësit në bashkëpunim me res

Pas një pune intensive për më shumë se 12 muaj, disa fëmijë të qytetit të Durrësit finalizuan me sukses çeljen e një ekspozite me punimet

Sinan Idrizi, administratori i klubit të futbollit Flamurtari, por edhe i kompanisë së fluturimeve “Air Albania”, në një intervistë për “

Skena e re e Amfiteatrit të Tiranës do të ndizet më fort se kurrë me fillimin e shtatorit.