Ministrja e Kulturës vizitë në Muzeun Arkeologjik të Durrësit (FOTO)

07/05/2019 - 10:25

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, ka vizituar ditën e hënë Muzeun Arkeologjik të Durrësit.

Ajo ishte e shoqëruar edhe nga deputetja dhe njëherësh zv.Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, Milva Ikonomi.

Në takimin e zhvilluar në Muze me stafin e DRKK-së Durrës, u diskutua për një sërë problemesh, mundësish dhe perspektivash që shtrohen përpara trashëgimisë kulturore dhe veçanërisht asaj të qytetit të Durrësit aktualisht.

Në fotogalerinë më poshtë, disa momente nga kjo vizitë:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Artistë nga Republika e Shqipërisë zhvilluan master-klasa për grupe artistike amatore të fshatit Karakurt të rajonit Bolgradsky, njoftoi

Mbrëmjen e së enjtes u finalizua në Durrës 15-vjetori i eventit unikal “Miss & Mister Turizmi”.

Regjisori, shkrimtari dhe përkthyesi Gjergj Vlashi sot feston 91-vjetorin e lindjes.

Edicioni i 14-të të Festivalit ndërkombëtar të muzikës së dhomës që po zhvillohet në Durrës ka vijuar mbrëmjen e kaluar me koncertin e Du

Pas një sëmundjeje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha.

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, i ka dërguar një mesazh ish-drejtoreshës së Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani, e cila u largua

Ia vlen të zbuloni sharmet e Shqipërisë, shkruan Camille Lemarchand e Boursorama, kompani e famshme bankare franceze, aktivitetet e së ci

Festivali Ndërkombëtar i Muzikës së Dhomës “Durrës 2019” ka prezantuar në mbrëmjen e tretë të tij Trion “Ad Libitum” nga Maqedonia e Veri

Kisha Orthodokse Autoqefale e Shqipërisë, në bashkëpunim me shkollën "Protagonistët", kanë bërë të mundur organizimin e një kampi shahu,