Ndahet nga jeta një nga pjesëtarët më të hershëm të Bandës Frymore Durrës

30/11/2020 - 15:31

Ndahet nga jeta në moshën 62-vjeçare një nga pjesëtarët më të hershëm të Bandës Frymore Durrës, Ilirjan Reka.

Lajmin e hidhur e ka dhënë teatri "Aleksandër Moisiu" përmes një postimi në Facebook.

"Me hidhërim të thellë i shprehim ngushëllimet më të ndjera familjarëve të njërit prej pjesëtarëve më të hershëm të Bandës Frymore Durrës, Ilirjan Reka.

U prehtë në paqe", shkruhet në postim krahas fotove.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Romani më i fundit i gazetarit dhe shkrimtarit Bashkim Hoxha është promovuar pasditen e së enjtes para një grupi të rinjsh durrsakë.

Adem Gjepali, aktori i estradës së Durrësit feston sot 75-vjetorin e lindjes.

Teatri i Durrësit, "Aleksandër Moisiu" feston sot 68-vjetorin e krijimit.

Humb betejën me Covid-19, kantautori i njohur shqiptar, Kujtim Prodani.

Sot mbushen 4 vite që Ismail Hidri nuk është më midis nesh.

Ndërron jetë Xhemil Tagani, aktor i njohur i Teatrit dhe kinematografisë. Aktori Xhemil Tagani ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare.

2021 ka nisur mbarë për shkrimtarin Ismail Kadare, i cili është nderuar nga presidenti francez Emmanuel Macron me titullin e lartë shtetë

Ka ndërruar jetë aktori dhe regjisori i njohur Dhimitër Orkocka.

Kongresi i Durrësit ishte mbledhje e përfaqësuesve të Shqipërisë e mbajtur në Durrës, për të siguruar pas mbarimit të Luftës së P

Mbrëmjen e kaluar, u prezantuan këngët pjesëmarrëse në edicionin e 59-të të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.