Një fundjavë plot të qeshura në Durrës, vjen "Shirli Valentina"!

20/11/2019 - 18:18

Pasi u shpall “Aktorja më e mirë” në Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit "Othello", që u zhvillua në Gostivar të Maqedonisë së Veriut, Olta Daku do të interpretojë për publikun durrsak, këtë fundjavë, një nga shfaqjet e saj më të mira.

Komedia “Shirli Valentina” vjen në qytetin bregdetar, në datat 23 dhe 24 nëntor, në orën 19.00, për t’i dhuruar sërish emocione artdashësve durrsakë për të tretin vit rradhazi.

Binomi aktor-regjisor, Olta Daku & Driada Dervishi, premtojnë dy netë plot të qeshura në teatrin “Aleksandër Moisiu”, me një komedi që pritet ta mbushë sërish sallën ashtu siç ka ndodhur përgjatë këtij sezoni të ri artistik në Durrës që hapi siparin pikërisht me komedinë “Revizori”, me regji të Dervishit.

Për të gjithë ata që duan të ndjekin nga afër interpretimin e shkëlqyer të një prej aktoreve më të mira shqiptare, shitja e biletave për shfaqjen bëhet çdo ditë nga ora 9.00- 13.00 dhe 16.00- 19.00. Për rezervime telefononi në nr: 0675488266.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këtë të diel më 23 shkurt, ora 18:00, te pallati i sportit “Ramazan Njala” do të mbahet eventi i “Miss & Mister Durrësi 2020”, një sp

Në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Londër, regjisori shqiptar Pluton Vasi, ka fituar çmimin si “Regjisori më i mirë”.

Shumë simbole në gjithë botën flasin për dashurinë, por në Jug të Shqipërisë një qytet antik është “Qytet i Dashurisë”.

Aktori Xhevdet Ferri dhe regjisori Artan Minarolli janë përkujtuar në një mbrëmje homazh në Durrës në teatrin “Aleksandër Moisiu”, ku u s

Gazetari i njohur nga Durrësi, Thanas Mustaqi, “shigjetoi”, pasditen e sotme Ministrinë e Kulturës për harresën (me apo pa dashje) për ve

Gazetari i njohur Thanas Mustaqi, me anë të një postimi në Facebook, ka reaguar për atë që ai e konsideron si shpërfillje të Durrësit nga

Europe House në bashkëpunim me Bashkinë Durres- këndin e BE-së, organizon shfaqjen e filmit "DELEGACIONI" në pallatin e kulturës “Aleksan

Dy artiste të reja, nxënëse në shkollën artistike “Jan Kukuzeli” të Durrësit u prezantuan këto ditë para artdashësve në një koncert të pë