Organizohet në Durrës, kampionati i IX -të i Shahut mes shkollave 9-vjeçare (VIDEO)

18/02/2019 - 16:22

Qendra Kulturore e fëmijëve në Durrës, ka organizuar për të 9-in vit me radhë, kampionatin e Shahut mes shkollave 9-vjeçare të rrethit.

Ky aktivitet është në bashkëpunim me drejtoritë e shkollave të qytetit dhe Federatës Kombëtare të shahut.

Drejtori i QKF, Avni Çuni tregon se aktiviteti është planifikuar nga Ministria e Arsimit që prej fillimit të vitit shkollor 2018-2019 dhe Qendra Kulutore e Fëmijëve shërben si qendër metodike për mësuesit e edukimit fizik që të organizojnë këtë kampionat në fazën e parë, në shkollat e tyre.

FITUESIT E KAMPIONATIT:

Djem

Kategoria I-rë kl 4-5 

Vendi i parë: Anton Prohaska, "Iliria"
Vendi i dytë: Daniel Iseri, "V. Prendushi"
Vendi i tretë: Aron Qerimi, "Albanian Collage"

Kategoria II-të kl 6-7

Vendi i parë: Marin Iseri, "V.Prendushi"
Vendi i dytë: Arjan Sula, "Demokracia"
Vendi i tretë: Adleon Tafaj "Shkolla e Re"

Kategoria III-të kl 8-9

Vendi i parë: Ergit Rama, "M Kaculini"
Vendi i dytë: Ergi Cabja, "Turgut Ozal"
Vendi i tretë: Blesjan Koni, Maminas

Vajza

Kategoria e I-rë

Vendi i parë : Belisa Peca, Xhafzotaj
Vendi i dytë: Lorna Paja, "V. Prendushi"
Vendi i tretë: Kristel Bregu, "Planetary School"

Kategoria e II-të

Vendi i parë: Grejsi Hoxha, Xhafzotaj
Vendi i dytë: Klea Xhavara, "Planetary school"
Vendi i tretë: Tanja Rruga, "Turgut Ozal"

Kategoria e III-të

Vendi i parë: Erisa Sokoli, "Shkolla e Re"
Vendi i dytë: Laura Kertalli, "Hafiz Ali Podgorica"
Vendi i tretë: Dhimitra Nushi, "Fryme dashurie"

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

17-vjeçarja Hajrie Dedej, ka prezantuar gjatë këtyre ditëve, ekspozitën e saj të parë.

Mbrëmjen e kësaj të premteje në Durrës do të organizohet një koncert me muzikë tradicionale Bretone.

Ismail Kadare, shkrimtari i mirënjohur shqiptar ka fituar çmimin "Pak Kyongni" për vitin 2019.

Nga Gëzim Kabashi

Liliana Çika është rikthyer këto ditë në Durrës me një ekspozitë të pazakontë.

Aktori Hysen Bashhysa feston sot 72-vjetorin e lindjes. Ceni, siç e thërrasin thuajse të gjithë lindi më 16 shtator 1947 në Durrës.

Atmosferë festive të jashtëzakonshme ka krijuar në amfiteatrin e Durrësit aktiviteti muzikor Karaoke i organizuar nga Bashkia e qytetit d

Më 12 shtator 2019, në Muzeun Arkeologjik të Durrësit u hap ekspozita “Art 2019” e piktores, skulptores dhe restaurueses së njohur Lilian

Mbrëmjen e kaluar në prani të mjaft artdashësve të kinemasë, në arenën e Amfiteatrit antik të Durrësit u shfaq filmi italian “Un paese qu

Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare Durrës njofton se mbrëmjen e sotme, 11 shtator 2019, është nata e fundit e projektit të përbashkë