Politikanët dhe artistët që e dëgjuan me veshët e tyre deklaratën e Muç Nanos: “Unë jam gay”

19/01/2019 - 20:00

Mustafa Nano është bërë shpesh pjesë e mediave për deklaratat e tij kritike apo ironizuese ndaj personazheve të njohur, apo rreth temave të cilat janë gati-gati tabu dhe të cilat ngjallin edhe provokime të shumta në publik.

Përveç emisionit të tij, ai u ”rikthye” me deklaratën e radhës në shfaqjen e tij “One Man Show”, dedikuar tërësisht marrëdhënieve seksuale. Gazetari u shpreh se është “gay”. “Unë jam gay. Për herë të parë e provova me Mariglenin në Skrapar”, ka thënë ai.

Por, mesa duket, gazetari e ka thënë këtë gjë vetëm për të bërë show. Gjithashtu, gjatë monologut të tij të gjatë në skenë, ai foli edhe për aftësitë e burrave në shtrat.

Nano tha: “Ngordhalaq në shtrat. Gratë, mund të kenë 4-5- 6 orgazma, brenda së njëjtës dalldi. Ne burrat nuk jemi ato bishat seksuale që dukemi”.

Natyrisht që në këtë show ai kishte spektatorët VIP në sallë, artistë e politikanë që e ndoqën me kureshtje në këtë monolog të gjatë, mes të cilëve edhe ata profesionistë të teatrit si; Robert Ndrenika, Kiço Londo, Gaz Paja, Salsano Rrapi, Nora Malaj, Lajla Përnaska etj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përditshmëria e saj është një frymëzim i madh për të.

Përmes një deklarate zyrtare të publikuar në faqen e Radio Televizionit Shqiptar, u njoftua se kanë nisur sot (1 korrik) përgatitjet për

Një grup artistësh durrsakë kanë hapur këto ditë një ekspozitë të përbashkët në galerinë e arteve pamore “Nikolet Vasia”.

Ndahet nga jeta "Mjeshtri i valles popullore", Besim Zekthi. Zekthi është ndarë sot nga jeta ditën e sotme, në moshën 84-vjeçare, pas një

Flamur Bala, është një djalë i ri nga Durrësi, që jeta e ka vënë përpara disa vështirësive të forta, por ai e ka gjetur dritën në shpirti

5000 bileta falas për të vizituar Amfiteatrin dhe Muzeun Arkeologjik u janë shpërndarë sot bizneseve të hoteleri-turizmit në Durrës.

Joel Schumacher, regjisori i dy filmave “Batman” dhe i filmit “Gjenerata e Humbur”, vdiq sot nga kanceri në moshën 80-vjeçare.

Një prej shkrimtarëve më të lexuar bashkëkohorë, spanjolli Carlos Ruiz Zafon ndërroi jetë pas një beteje dy vjeçare me kancerin.

Skulptori i njohur durrsak Idriz Balani ka realizuar një tjetër skulpturë në Kosovë. Një ditë më parë, në fshatin Irzniq të Deçanit, Koso

Në çdo kohë, pavarësisht formatit të printuar apo online, është dëshmuar që libri mbetet miku ynë më i mirë.