PROGRAMI/ Koncerti festiv me këngë, humor e promovime që do të mbahet në Durrës

25/12/2018 - 17:26

Me rastin e Vitit të Ri, një koncert festiv do të mbahet në pallatin e kulturës “Aleksandër Moisiu” në Durrës. Koncerti që do të mbahet në datën 28 dhjetor, ora 18:00, do të jetë me program të larmishëm artistik, si: këngë, humor e promovime biznesi. Me ide dhe skenar të mjeshtrit të madh Haxhi Rama dhe poetit Ardi Omeri, si dhe pjesëmarrjen e disa prej humoristëve më të spikatur të skenës teatrore të Durrësit, dhe një grupi këngëtarsh, pritet që të përcjellë atmosferë elektrizuese tek të gjithë të pranishmit.

Më poshtë, programi i plotë i koncertit:

KONCERT FESTIV ME KENGE HUMOR E PROMOVIME ME RASTIN E VITIT TE RI 2019

                      Durres 28 dhjetor 2018  ora 18  Pallati Kultures Aleksander Moisiu

 IDEA & SKENARI            HAXHI RAMA                    ARDI OMERI

                                        Mjeshter i madh                          poet

                                                                REGJISOR

                                                             HAXHI RAMA

                                                         Mjeshter i Madh

                                                              HUMORI

Muharrem Hoxha

Aishe Stari

Edmond Halili

Dashamir Sinani

Mimoza Marjanaku

                                                             KENGETARË

Eranda Libohova

Xhesika Gjini

Reshit Gjini

DhimitËr Stefa

Astrit Serjani

Hysni Alushi

Enver Qeriini violinist

Orkestra

Pallati i Kultures “Aleksander Moisiu”

Fonia

Skenografia

Ndriçimi

Qendra kulturore e femijeve valle, drejton Arjan Plaku

Materiale Publicitare

studio design reklama Italia

Moderatore

Habi Hoxha, Ardi Omeri, Merita Kuçi, Leonidha Musai

Personazhe te intervistuar Sporti, drejton Leonidha Musaj gazetar

KF Teuta akademite respektive

basketbolli  Goga Basket Akademia

Teuta basket

volejbolli

noti

vrapimet, sportet e tjera

Gazetaret korespondente e atashuar ne Durres dhe DurresLajm

Universiteti “Aleksandër Moisiu” Durrës,  Prof. Dr. Kseanela Sotirofski

Biznesi durrsak, drejton Ardi Omeri, Habii Hoxha

AUTORITETI PORTUAL DURRES

HEKURUDHA SHQIPTARE

UKD

OSSHE

KASTRATI GROUP

KANTINA E VERES GJERGJ KASTRIOTI SKENDERBEU DURRES

RAJFI GROUP

AIBA

DIAMANT

PELIKAN

MAX OPTICA

MARINA&PESHKIMI

Drejton Ardi Omeri, Bisede 3-5 minuta me dy perfaqesues te marinareve dhe peshkimit

Hapesire peshkimit si industri dhe turizem

Hoteleri&Turizem  

1.Aragosta  interviste e reklamim aktiviteti

2.Hotel Nais interviste e reklamim aktiviteti

3. ---

Ne momentin e bisedes me te gjithe te ftuarit, donatoret, sponsoret dhe bashkepunetoret, ne monitor shfaqet aktiviteti i secilit.

Ftojme te gjitha bizneset qe duan te ndihmojne, kontribuojne ne kete aktivitet te kontaktojne per bashkebisedim-marrëveshje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kartolinë italiane bardhezi. Kjo foto, që shitet në ebay, ka rëndësi dhe për historianët.

Paraditen e së premtes, në sallën e konferencave të UAMD-së, dramaturgu i ri dhe studenti Aldo Mustafa prezantoi veprën e tij të parë "Ko

Sot, në Muzeun Arkeologjik u zhvillua një takim dhe një orë mësimi me studentë të degës së historisë së UAMD, e drejtuar nga zoti Afrim H

Në Galerinë e Arteve Pamore "Nikolet Vasia" në Durrës mbahet e hapur këto ditë një ekspozitë me 20 punime në pikturë, të para viteve '90,

Në një postim në Facebook, Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare Durrës, njofton se në Muzeun Arkeologjik është zhvilluar një koncert a

Janë mbajtur sot homazhet në nder të Harallamb Boshkut, një nga historikët e shahut, i cili u nda nga jeta dy ditë më parë gjatë një gare

Sot në hollin e teatrit të Durrësit “Aleksandër Moisiu”, do të mbahen homazhet në nder të Harallamb Boshkut, një nga historikët e shahut,

Shoqata “Gruaja e kohës dhe ekonomia” ka vlerësuar sot në një aktivitet të mbajtur 10 gratë më të suksesshme përgjatë një viti në Durrës.

Në ambientet e Galerisë së Arteve Pamore në Durrës u çel mbrëmjen e së mërkurës një ekspozitë mjaft e veçantë me piktura dhe punime dore

Festivali i dhjetë i “Maratonës Rinore” në Durrës është përmbyllur në finalen e 27 shkurtit të organizuar në pallatin e sportit “Ramazan