Zhvillohet në Durrës koncerti festiv "Bujaria durrsake" (VIDEO)

29/12/2018 - 15:36

Mbrëmjen e djeshme është organizuar në pallatin e kulturës "Aleksandër Moisiu" në Durrës koncerti artistik "Bujaria durrsake" me rastin e festave të fundvitit.

Me ide dhe skenar të mjeshtërit të madh Haxhi Rama, dhe poetit Ardi Omeri, në skenën e teatrit durrsak janë ngjitur këngëtarë të njohur në vend si dhe aktorët më në zë të qytetit bregdetar.

Me këngë e humor, të pranishmit në sallë kanë kaluar një mbrëmje festive teksa edhe pak ditë na ndajnë nga Viti i Ri 2019.

Aktorët pjesëmarrës ishin: Muharrem Hoxha, Aishe Stari, Edmond Halili, Dashamir Sinani dhe Mimoza Marjanaku. Ndërsa këngëtarët Eranda Libohova, Xhesika Gjini, Reshit Gjini, Dhimitër Stefa, Astrit Serjani, Hysni Alushi dhe Enver Qeriini violinist performuan disa prej hiteve të tyre.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kartolinë italiane bardhezi. Kjo foto, që shitet në ebay, ka rëndësi dhe për historianët.

Paraditen e së premtes, në sallën e konferencave të UAMD-së, dramaturgu i ri dhe studenti Aldo Mustafa prezantoi veprën e tij të parë "Ko

Sot, në Muzeun Arkeologjik u zhvillua një takim dhe një orë mësimi me studentë të degës së historisë së UAMD, e drejtuar nga zoti Afrim H

Në Galerinë e Arteve Pamore "Nikolet Vasia" në Durrës mbahet e hapur këto ditë një ekspozitë me 20 punime në pikturë, të para viteve '90,

Në një postim në Facebook, Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare Durrës, njofton se në Muzeun Arkeologjik është zhvilluar një koncert a

Janë mbajtur sot homazhet në nder të Harallamb Boshkut, një nga historikët e shahut, i cili u nda nga jeta dy ditë më parë gjatë një gare

Sot në hollin e teatrit të Durrësit “Aleksandër Moisiu”, do të mbahen homazhet në nder të Harallamb Boshkut, një nga historikët e shahut,

Shoqata “Gruaja e kohës dhe ekonomia” ka vlerësuar sot në një aktivitet të mbajtur 10 gratë më të suksesshme përgjatë një viti në Durrës.

Në ambientet e Galerisë së Arteve Pamore në Durrës u çel mbrëmjen e së mërkurës një ekspozitë mjaft e veçantë me piktura dhe punime dore

Festivali i dhjetë i “Maratonës Rinore” në Durrës është përmbyllur në finalen e 27 shkurtit të organizuar në pallatin e sportit “Ramazan