Sfilatë yjesh për martesën e Ramos, por mungojnë disa emra të rëndësishëm

16/06/2019 - 22:33

Kapiteni i Real Madrid-it dhe Spanjës, Sergio Ramos, është martuar këtë të shtunë me drejtuesen televizive spanjolle, Pilar Rubio, në një ceremoni "galaktike", ku kanë qenë të pranishëm qindra të ftuar.

Çifti ka thënë  'po' pasditen e sotme në Katedralen e Seviljes, para 400 të ftuarve, mes të cilëve ka pasur shumë personazhe të famshëm, jo vetëm të futbollit.

Të pranishëm, mes të tjerëve, kanë qenë Luka Modric, Jordi Alba dhe David Beckham me gruan e tij Victoria, ndërsa kanë munguar Zinedine Zidane, Cristiano Ronaldo, Iker Casillas dhe Gareth Bale. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Stafi drejtuesi i një spitali ka pranuar zyrtarisht se mjekët operua një grua, teksa kjo e fundit ishte e ndërgjegjshme duke i shkaktuar

Ende pa mbaruar 2019-a, të gjithë jemi gjithë sy e veshë se ç'do të sjellë viti pasardhës, por para se të sjellim për ju horoskopin vjeto

Hulumtuesit sugjerojnë, që në paketimet e ushqimeve duhet të shkruhet se sa kohë dhe ushtrime fizike duhet të bëjë një person, që t’i dje

Marsela Çibukaj është një ndër këngëtaret shqiptare që ka spikatur me zërin e saj dhe është bërë tashmë shumë e dashur për publikun.

Revista Time e ka shpallur aktivisten kundër ndryshimeve klimatike, Greta Thunberg, person të vitit.

Nëse doni të mbani trupin tuaj në formë, shkoni në palestër. Ndërsa nëse doni të ushtroni trurin tuaj, dëgjoni muzikë.

Kryebashkiakja e qytezës franceze të La Gresle, Izabel Dugele ka dhënë një urdhër të pazakontë:

Dita prej tetë orësh e punës u krijua gjatë Revolucionit Industrial si një përpjekje për të ulur numrin e orëve të punës manuale që punët

Atmosfera e festave të fundvitit ka nisur të ndjehet në McComb, Mississippi.