Alarm i kuq në Rusi, ka mbaruar birra!

21/06/2018 - 11:42

Rusia ndez alarmin e kuq për mungesë birre, pijen e preferuar të tifozëve në këtë Kupë Bote. Më shumë sesa për penalltinë e humbur nga Messi ndaj Islandës, apo për dëmtimin e mundshëm të Neymar, tifozët janë të shqetësuar për mungesë birre.

Siç raporton Reuters, Baltika furnizuesi rus i Carlsberg bën me dije se ekziston rreziku që fansat të mbeten thatë në Rusi në vazhdohet me këto ritme. Në Moskë nuk ka mjaftueshëm birrë për të përballuar kërkesat e tifozëve gjatë kampionatit botëror.

Një kamarier rus për “Fox Sports” deklaroi: “ Ishim gati për këtë kompeticion kaq madhor, por nuk besonim se tifozët do të pinin vetëm birrë dhe asgjë tjetër. Të hënën përfunduan birrat dhe tani presim furnizimin, janë shumë persona, nuk i përballojmë dot, duhen furnzime, për një event që sapo ka nisur”, shtoi në fund kamarieri rus.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Modelja australiane Jem Wolfie ka kaluar një ditë të bukur në plazh dhe ka ndarë me fansat e saj fotot nga bregdeti i vendlindjes së saj.

Aktualisht kudo në rrjet gëlojnë lajmet se Tristan Thompson ka tradhtuar Khloé Kardashian me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woo

Një 59-vjeçar në Zvicër është dënuar me gjobë pasi në mënyrë të paligjshme, largoi folenë e sorrave nga një pemë pa u konsultuar me zyrën

Meghan Markle dhe Princ Harry pritet që të bëhen prindër për herë të parë dhe dyshja ka vendosur që gjininë e foshnjës ta zbulojë kur të

Zgjimet në mëngjes janë gjithmonë të vështira, sidomos tani në periudhën e dimrit kur koha e keqe ju bën edhe më gjumashë në mëngjes.

E gjitha bëhet në funksion të sistemit të skanimit të fotos nëpër pikat doganore apo në vende të tjera ku përdoren dokumentet e identifik

ADN-ja e peshkaqenit mund të ndihmojë në shërimin e kancerit dhe sëmundjeve të tjera të lidhura me moshën tek njerëzit.

Dy prezantues u përballën me një lumë kritikash, pasi u xhiruan teksa flisnin për gjoksin e një gazetareje.

Një grua që po organizon dasmën e saj nuk dëshiron që të ketë shoqëruese motrën e saj.

Ditën e sotme ka ndërruar jetë stilisti i “Chanel”, Karl Lagerfeld.