Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Figura e Maradonës skalitet në bronz, ndërtohet skulptura me përmasat identike

06/03/2021 - 22:11

Diego Maradona u nda nga jeta në nëntorin e vitit të kaluar për shkak të një arresti kardiak në moshën 60-vjeçare. Vdekja e tij ishte lajm botëror, aq sa mediet harruan edhe Covid-19 dhe përcollën lajmin e ndarjes së tij nga jeta.

Nderimet pas vdekjes së tij ishin të shumta, teksa Napoli i vuri emrin e tij stadiumit. Ndërkohë së fundmi është ndërtuar një skulpturë e tij, me përmasat identike të legjendës së futbollit botëror.

Skulptori Domenico Sepe është personi, që ka punuar për të ndërtuar skulpturën e Diegos, e cila prej bronzi të derdhur. Skulptura do të prezantohet përmes një ekspozite, ku hyrja do të jetë falasdhe e arritshme nga të gjithë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak javë më parë u zbulua se moderatorja Eni Vasili është shtatzënë për herë të parë.

Pasi emri i tyre u lakua në media për një sherr të supozuar mes të dyve, dy kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun Durr

Familja Mbretërore i dha lamtumirën e fundit dy ditë më parë Princit Philip, i cili ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare.

Kryeministri Edi Rama ka pasur marrëdhënie tepër të ngushtë me gjyshen e tij, e cila ishte tepër e dhënë pas fesë dhe gjatë natës dëgjont

Gjatë intervistës me moderatorin Ardit Gjebrea tek rubrika “Gjysma ime” tek "E Diela Shqiptare", Lulzim Basha ka treguar një bisedë me va

Bashkëshorti i mbretëreshës së Anglisë, Princi Philip, i cili ndërroi jetë në 9 prill, u përcoll dje për në banesën e fundit.

Lulzim dhe Aurela Basha ishin sot në emisionin “E diela shqiptare” në një intervistë ndryshe.

Miliarderja e re, Kim Kardashian, u mburr në rrjetet sociale me një gjerdan të ri diamanti me vlerë deri në 150,000 dollarë.