Niko Jani, një nga legjendat e futbollit durrsak feston 64-vjetorin e lindjes!

27/05/2020 - 12:05

Niko Jani, një nga legjendat e sportit në Durrës, mbush sot 64 vjeç.

Jani ka festuar ditën e lindjes mes famijarëve të tij, djemve dhe nipërve.

Ish-mbrojtësi i skuadrës së Lokomotivës, mbetet një emër mjaft i njohur i futbollit durrsak në vitet ‘80-të.

Një urim të ndjerë për të e ka shpërndarë në rrjetet sociale djali i tij, i cili shpreh nga ana tjetër dhe krenarinë e madhe e të qenurit biri i një legjende si Niko Jani.

“Edhe 100 vjec na u befsh kampioni yne. Te uroj me gjithë shpirt gezuar ditelindjen e 64-t, te festosh sa me shumë ditelindje prane nesh dhe me niperit... ashtu sic nderove nje ekip te Durresit ashtu nderove dhe familjen tende me miresinë dhe dashurine ...ashtu sic mbroje porten e ekipit, ashtu po mbron dhe e ke mbrojtur gjithmonë nderin dhe imazhin e familjes JANI....Jam shumë krenar qe jam djali yt dhe do jem krenar gjithmonë per ty qe je BABI  ynë i nderuar dhe kryelartë....rrespekte papa (cabrini 3)”, shkruan djali i tij, Gilberto.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë e njohin si këngëtare, por Eliza Hoxha është edhe deputete e PDK-së në Kuvendin e Kosovës.

Gratë e forta janë gra që kanë përjetuar vështirësi dhe vuajtje, të cilat duhej të dilnin herët nga mosha e adoleshencës.

Vera, stina e diellit dhe kripës. E takimeve, dashurisë dhe pasionit dhe gjithashtu yjet bëjnë punën e tyre.

Njerëzit që punojnë në distancë mund të kenë shansin të zhvendosen në Barbados për një vit, sipas propozimeve të reja që po marrë në kons

Stephanie Winston Wolkoff, ish-shoqja e Melania Trump ka gati librin e saj që do të titullohet “Melania and me”, me sekrete për zonjën e

A jeni ndër ata që lodheni në përpjekjen më të vogël?

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Dy elefantë bebe, që ushqehen nga e njëjta nënë, janë pikasur në një park kombëtar në Sri Lanka, dhe zyrtarët mendojnë se ta mund të jenë

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë me 15 vajza të veshura me fustane nusërie, të cilat kanë parakal