Alvaro Recoba “Masterchef”, ish-ylli i Interit nis aventurën e re

11/08/2020 - 17:23

Për vite me radhë ishte ndër protagonistët më spektakolarë të Serisë A, tani Alvaro Recoba nis një aventurë krejt të re, shumë larg nga bota e futbollit. “Chino”, në të vërtetë, do të jetë ndër konkurrentët e radhës të “Celebrity Masterchef Uruguay”.

Programi i famshëm televiziv, që vë pjesëmarrësit në garën e kuzhinës, do të bëjë të mundur praninë në shtëpi të ish-lojtarit të Interit dhe Venecias.

Pasi “vari këpucët në gozhdë” në vitin 2015, në moshën 39-vjeçare, Recoba mori disa vite pushim. Tani erdhi vendimi për t’u bërë protagonist në TV me një rol krejtësisht të ri.

Njoftimi u bë drejtpërdrejt nga vetë programi televiziv. Dikur ai ndezi “San Siron” me të majtën e tij simpatike, tani “Chino” do të duhet të tregojë talentin e tij në kuzhinë me specialitete të vendit të tij dhe më gjerë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një djalë 6-vjeçar ka ndërruar jetë në qytetin e Teksasit, pasi  një lloj paraziti i quajtur ameba i ka shkatërruar trurin.

Ish-presidenti amerikan Barack dhe Michelle Obama janë njerëzit më të admiruar në botë, sipas një sondazhi nga ”YouGov Opinion Research I

Aktorja Lisa Kujofsa do të largohet nga spektakli i Klanifornias. Lisa e bëri vetë njoftimin përmes rrjeteve sociale,  por nuk dha shumë

Këto janë momentet shokuese kur një lum vere të kuqe shpërthen nga depozita 50,000-litra në një fabrikë në Spanjë. Pamjet e shpërndara në

Joni Gjebrea dhe vajza simpatike, Merlin Haxhiymeri u fejuan në vitin 2018. 

Producenti Alberto Tarallo po cilësohet në Itali, si "Lucifer" ose "Djalli i portës së Ares", duke iu referuar kompanisë së tij "AresFilm

Këngëtarja amerikane, Mariah Carey, është treguar e hapur me audiencën sa i përket traumave gjatë fëmijërisë.

Antoneta Dhima në kohën e pandemisë së koronavirusit u bë e njohur kur foli për infektimin e djalit të saj pak muaj më parë.