Boksieri shpërfytyrohet nga goditjet e rivalit, përfundon në spital

12/08/2019 - 11:00

Boksieri Mike Perry përfundoi  në spital me vështirësi në frymëmarrje të shtunën në mbrëmje, pasi pësoi një dëmtim të frikshëm në hundë, i cili iu copëtua gjatë një përleshjeje të përgjakshme në Uruguay.

Imazhet tronditëse të 27-vjeçarit nga Flinti, Michigan tregojnë fytyrën e tij të lënë me shpërfytyrim serioz gjatë humbjes së ndeshjes me Vicente Luque.

Lëndimi i tij, i quajtur “thyerja më e keqe e hundës ndonjëherë” nga fansat,  ishte rezultat i një goditjeje të nga Luque.

Por Perry vazhdoi të luftojë deri në fund, para se të kryente një operacion urgjent dhe të postonte një foto nga shtrati i tij i spitalit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Modelja Xhesika Berberi ishte e ftuar në emisionin "Shiko Kush LUAN" në Top Channel mbrëmjen e të shtunës.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar një hajdut fatkeq, i cili me motor ndalon pranë një banesë për të vjedhur një pako të lënë para derës.

Akademia e bukurisë “Nina Lyxury” në Durrës është solidarizuar më situatën e rëndë në të cilën ndodhet vendi prej të martës së 26 nëntori

Kur vjen fundi i vitit shumë persona shpresojnë që viti pasardhës të jetë më i suksesshëm dhe i mbarë. Çelësi i suksesit për të pasur një

Syzet e kitaristit të grupit të famshëm 'The Beatles’ janë shitur ditën e djeshme në një ankand në Londër më shifër të çmendur.

Edhe pse muaji dhjetor është i mbushur me festa gazmore, jo të gjithë mund të jenë të lumtur. Fundja, dimri është stinë e ashpër.

Duket sikur ka dalë nga një film i James Bond, por koncepti mund edhe të tregojë se e ardhmja e superjahteve është edhe nënujore.

Për disa, 2019-a ka fluturuar, për të tjerë duket sikur s'do të marrë fund kurrë.

Mijëra krijesa të çuditshme kanë pushtuar një plazh në Kaliforni. Krijesat pulsuese janë krimba në formë dhjami, ose “Urechis caupo”.

Përpara atmosferës së festave të Nëntorit, kur shumica e njerëzve bëjnë plane se ku do t`i kalojnë ato, sidomos kur dy ditët e festave i