Hamilton pozitiv me COVID-19, mungon në garën e 2-të në Bahrein!

01/12/2020 - 22:49

COVID-19 prek edhe Formula 1. Sëfundmi ka rezultuar pozitiv me koronavirus Lewis Hamilton. Tamponi të cilit i është nënshtruar kampioni i botës ka rezultuar pozitiv me britanikun që për momentin është asimptomatik.

Hamilton është i infektuar dhe tashmë i duhet të izolohet dhe për këtë arsye ai do të mungojë në garën e radhës në Formula 1. Piloti i Mercedes nuk do të jetë në pistën në Bahrain, në Sakhir Grand Prix, gara e 2-të radhazi që zhvillohet në shtetin aziatik.

Hamilton është shpallur kampion më parë dhe mungesa në këtë garë nuk ka ndonjë rëndësi të madhe, edhe pse piloti i Mercedes është një “manjak” i fitoreve dhe kërkon të vendosë rekorde të reja në këtë sport.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të qenit single të jep mundësi për të flirtuar me këdo që ju kap syri, ndryshe nga ç’mund të ndodhë kur je në një marrëdhënie.

Sipas një studimi të publikuar nga Deutsche Welle, maskat e zeza përmbajnë elementë të dëmshëm.

Artistja shqiptare, Dua Lipa, në një intervistë për revistën Rolling Stone në Amerikë nuk ka lënë pa përmendur edhe vendlindjen e saj, Ko

Filmi i James Bond, “No Time To Die” do ketë një tjetër shtyrje për shkak të koronavirusit, e kësaj here deri në vjeshtë të këtij viti.

Të privuar nga kontakti fizik për shkak të COVID-19, banorëve të shtëpive të të moshuarve në një provincë italiane u ofrohet një zgjidhje

Bashkëshortja e kryetarit të PD, Lulzim Basha, Aurela Basha i ka bërë një dedikim special babait të saj që sot feston ditëlindjen.

Shkencëtarët po kërkojnë burimin e një flake gjigante në sistemin tonë diellor, me shpresën se kjo do të ndihmojë të kuptohen më mirë shp

Dua Lipa u vu në qendër të vëmendjes mediatike për shkak të një aludimi të fansave të saj se ajo mund të jetë shtatzënë. Këngëtarja publi

Një varr fëmije “i jashtëzakonshëm” 2 000-vjeçar u zbulua nën aeroportin Clermont-Ferrand në pjesën qendrore të Francës, njoftoi sot Inst

Një fenomen madhështor ka ndodhur në liqenin Cakora të Australisë, ku është formuar një pemë.