Imazhi rrëqethës, pilotja spanjolle i shpëtoi mrekullisht aksidentit me motor

24/09/2020 - 16:09

“Ata thonë se ajo që nuk të vret të bën më të fortë … Ja ku jemi, me dëshirën e madhe që të kthehemi më të fortë se kurrë!Me anë të këtij mesazhi në Twitter, Ana Carrasco shprehu optimizmin e saj pasi u kthye në shtëpi për të nisur fazën rehabilituese pas operacionit në shpinë, që iu nënshtrua javën e kaluar.

Pilotja spanjolle tregoi një foto të shpinës, që shpjegon qartë se sa i rëndë ka qenë dëmtimi. Pilotja me origjinë nga Murcia pësoi një aksident serioz më 11 shtator gjatë provave private të mbajtura në cirkuitin e Estorilit. Asaj iu desh të qëndronte e shtruar në spital në Sao Francisco de Xavier Lisboa, që ndodhet 20 minuta larg pistës portugeze. Mjekët atje dalluan frakturat në rruazat D4 dhe D6 që, për fat të mirë, nuk prekën palcën kurrizore.

Një ditë më vonë, kampionja e SSP300 në vitin 2018 udhëtoi drejt Barcelonës për t’iu nënshtruar një operacioni për të stabilizuar frakturat. Mjeku që e operoi, verifikoi që në të vërtetë nuk kishte asnjë lloj problemi në palcën kurrizore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Punonjësit e Muzeut Egjiptian në Kajro përfunduan në gjyq për akuzat e ngjitjes në një mënyrë ”false” të mjekrës së Tutankhamonit.

Shkencëtarët kanë zbuluar një asteroid gjigand që përmban mjaftueshëm metal sa për të bërë miliarder këdo në Tokë.

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin

Ish-bashkëshortja e Raoul Bova, Chiara Giordano po përjeton një histori të re dashurie me balerinin e njohur të spektaklit më të ndjekur

Shkencëtarët kanë zbuluar një molekulë jashtëzakonisht të rrallë të bazuar në karbon në atmosferën e hënës së Saturnit Titan që mund të e

Andrra Destani dhe Sinan Hoxha ngelen një nga çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Gjithashtu Andrra, është mjaft aktive në rrjete

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një 55-vjeçare me profesion terapiste vrau dy vajzat e saj binjake 7-vjeçare teksa këto të fun

Në vitin 1980, paleontologët nga Universiteti “ California Riverside” vizituan Ishullin Seymour, pjesë e në zinxhiri ishullor në Gadishul