Lorik Cana i futet politikës? Publikon peticionin: Nënshkruani për votën e Diasporës dhe Listat e Hapura

06/06/2020 - 18:04

Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare si rrallëherë më parë ka publikuar një peticion i cili ka lidhje me Reformën Zgjedhore, e cila është kryefjala e politikës shqiptare kohët e fundit.

Cana bën thirrje që të nënshkruhet ky peticion që do i japë shqiptarëve votën e Diasporës si dhe për Listat të Hapura që sipas tij janë shumë të nevojshme.

Ai thotë se stabiliteti dhe e ardhmja e Shqipërisë varet nga kjo, prandaj pas Kosovës atëhere edhe Shqipëria duhet ta bëjë.

STATUSI NGA LORIK CANA

Të dashur miq, vëllezër dhe motra !!!

Në këtë kohë të vështirë, kur ne po përballemi me pandeminë e covid 19, dhe kujdesemi për familjet dhe miqtë tanë,

Kemi një dritare të shkurtër mundësish për të formuar të ardhmen e Shqipërisë përmes fuqisë së Votës së Diasporës.

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore do t’i bëjë rekomandimet e tyre Komisionit Parlamentar Shqiptar për Reformën Zgjedhore për Diasporën Votoni për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të planifikuara për 2021.

Ju lutemi nënshkruani këtë kërkesë, ndajeni me familjen dhe miqtë për të nënshkruar, qarkulloni me kontaktet tuaja, email dhe shpërndani në mediat sociale.

Stabiliteti dhe e ardhmja e Shqipërisë varet nga kjo!

https://lnkd.in/ePVP-ss

Reforma zgjedhore aq e nevojshme për Përfaqësimin e Listave të Hapura dhe votimin e Diasporës në Shqipëri do të sjellë stabilitet politik, prosperitet ekonomik dhe do të pasqyrojë edhe vullnetin e vërtetë të njerëzve.

Kosova tashmë e lejon, le ta bëjmë në Shqipëri !!!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Njerëzit që punojnë në distancë mund të kenë shansin të zhvendosen në Barbados për një vit, sipas propozimeve të reja që po marrë në kons

Stephanie Winston Wolkoff, ish-shoqja e Melania Trump ka gati librin e saj që do të titullohet “Melania and me”, me sekrete për zonjën e

A jeni ndër ata që lodheni në përpjekjen më të vogël?

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Dy elefantë bebe, që ushqehen nga e njëjta nënë, janë pikasur në një park kombëtar në Sri Lanka, dhe zyrtarët mendojnë se ta mund të jenë

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë me 15 vajza të veshura me fustane nusërie, të cilat kanë parakal

Gjinekologia Anika Dokle ka postuar një foto fantastike, të një bebeje e cila ka lindur me këmishë në maternitetin "Koço Gliozheni".

Aktorja e “Glee”, Naya Rivera, 33 vjeçe, raportohet e zhdukur pas një aksidenti gjatë notimit në liqenin Piru, Ventura, Kaliforni.

Aspirinat me siguri janë të njohura për ju duke qenë se janë ndër barnat e para që zgjidhin problemet shëndetësore.