Mashtroi për të marrë pjesë në një TV Show, Marseille i prish kontratën mbrojtësit

14/08/2019 - 10:46

Adil Rami në telashe. Olympique Marseille ka prishur kontratën me mbrojtësin 33-vjeçar, 2 vite më herët nga sa ishte shkruar në marrëveshjen mes palëve.

Shkak është bërë pjesëmarrja e Adil Rami në një program televiz me justifikim se ishte i dëmtuar. Lajmi është publikuar nga gazeta prestigjoze L’Equipe e cila shkruan gjithashtu se Rami tashmë ka mbetur në mes të 4 rrugëve.

Sjelljet aspak profesionale të 33-vjeçarit me origjinë marokene kanë detyruar drejtuesit e OM të merrnin masën drastike dhe të prishnin kontratën me Rami. Avokatët e futbollistit do ta çojnë çështjen në gjykatë megjithatë shanset që lojtari ta fitojë këtë betejë janë minimale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Duket sikur ka dalë nga një film i James Bond, por koncepti mund edhe të tregojë se e ardhmja e superjahteve është edhe nënujore.

Për disa, 2019-a ka fluturuar, për të tjerë duket sikur s'do të marrë fund kurrë.

Mijëra krijesa të çuditshme kanë pushtuar një plazh në Kaliforni. Krijesat pulsuese janë krimba në formë dhjami, ose “Urechis caupo”.

Përpara atmosferës së festave të Nëntorit, kur shumica e njerëzve bëjnë plane se ku do t`i kalojnë ato, sidomos kur dy ditët e festave i

Zakonisht për festa gjejmë në pemën e Krishtlindjes dhurata që na bëjnë të lumtur.

Kim Kardashian është nënë e 4 fëmijëve, 2 prej të cilëve kanë ardhur në jetë nga një nënë surrogate.

Një ngjarje e veçantë ka ndodhur në Kategorinë e Dytë në slloveni, teksa një lojtar është përjashtuar nga ekipi i tij.

Të paktën një herë në vit, datat e kalendarit përputhen për të na dhënë një të premte të 13-të.

Fotografitë dhe videot e kryeministrit britanik, Boris Johnson duke votuar së bashku me qenin e tij, Dilyn, nuk janë të vetmet që janë bë

Kjo është vila mbresëlënëse e gazetares së njohur Ellen DeGeneres në Los Angeles.