Mesi-Ronaldo, sa ditë punë iu duhen për të paguar makinat luksoze

15/06/2019 - 15:51

Lionel Mesi, Roxher Federer, Kristiano Ronaldo apo Flojd Mejuedhër janë disa prej sportistëve miliarderë të fiksuar pas makinave të shtrenjta. Po ju njohim me disa prej makinave që ata kanë blerë dhe se sa ditë pune u duhen për t’i paguar.

Mesit i duhen 118 ditë punë për të paguar makinën e tij “Ferrari 335 S”, e cila ka një vlerë 32 milionë euro.

Ronaldos i duhen vetëm 41 ditë për të shlyer vlerën e makinës “Bugatti”, që i ka kushtuar 11.5 milionë euro.

Ndërsa boksierit Flojd Mejuedhër, i cili është sportisti që ka fitim më të madh vjetor (258 milionë euro), për të likuiduar makinën “Bugatti”, i duhen më pak se tri ditë.

Tenistit Roxher Federerer i duhet më pak se një ditë pune për të paguar makinën e tij “Mercedes” që vlen 63.700 euro. Zvicerani e ka pagën vjetore 69 milionë euro. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Duket sikur ka dalë nga një film i James Bond, por koncepti mund edhe të tregojë se e ardhmja e superjahteve është edhe nënujore.

Për disa, 2019-a ka fluturuar, për të tjerë duket sikur s'do të marrë fund kurrë.

Mijëra krijesa të çuditshme kanë pushtuar një plazh në Kaliforni. Krijesat pulsuese janë krimba në formë dhjami, ose “Urechis caupo”.

Përpara atmosferës së festave të Nëntorit, kur shumica e njerëzve bëjnë plane se ku do t`i kalojnë ato, sidomos kur dy ditët e festave i

Zakonisht për festa gjejmë në pemën e Krishtlindjes dhurata që na bëjnë të lumtur.

Kim Kardashian është nënë e 4 fëmijëve, 2 prej të cilëve kanë ardhur në jetë nga një nënë surrogate.

Një ngjarje e veçantë ka ndodhur në Kategorinë e Dytë në slloveni, teksa një lojtar është përjashtuar nga ekipi i tij.

Të paktën një herë në vit, datat e kalendarit përputhen për të na dhënë një të premte të 13-të.

Fotografitë dhe videot e kryeministrit britanik, Boris Johnson duke votuar së bashku me qenin e tij, Dilyn, nuk janë të vetmet që janë bë

Kjo është vila mbresëlënëse e gazetares së njohur Ellen DeGeneres në Los Angeles.