Njerëz mbi autobusë e makina, festë e çmendur në Paris (VIDEO)

11/07/2018 - 12:22

Nëse tifozët francezë të pranishëm në Rusi kanë festuar nëpër lokale dhe në sheshet e Shën Pjetërburgut natën e djeshme, në Paris euforia ka qenë madhështore, por duke kaluar gati në frenezi.

Pas vërshëllimës së trefishtë kundër Belgjikës, tifozët kanë dalë nëpër rrugë dhe kanë bllokuar trafikun.Madje, frenezia ka arritur deri aty sa njerëz të ekzaltuar përtej masës kanë vrapuar mbi makinat të parkuara dhe të tjera që kishin mbetur në trafik të palëvizura, por edhe mbi autobusë.

E gjithë kjo festë për disa momente ka përhapur edhe pak panik dhe ndërhyrja e forcave policore ka qenë e vështirë, duke marrë parasysh se turma euforike sa vinte dhe shtohej, ndonëse situata është qetësuar me kalimin e minutave, por dëmet e shkaktuara nga këto festime pritet që të jenë jo të vogla dhe do të llogariten në orët në vazhdim.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-kryeministri Sali Berisha, ditën e sotme feston 74-vjetorin e lindjes.

Princi Harry dhe Dukesha Meghan Markle kanë njoftuar se po presin fëmijën e tyre të parë.

Donte me shumë mundësi të bënte një ‘selfie’ nga ballkoni i shtëpisë, duke filmuar panoramën e Panamasë, kur, për shkak të erës, ka humbu

Një ajsberg i ri gjigand, me madhësi thuajse 300 kilometra katrorë, është gati për t’u shkëputur nga platforma e akullit në Pine Island,

Blogerja e njohur Armina Mevlani dhe djali i ish-kryeministri Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, kanë kurorëzuar sot lidhjen e tyre disa vje

Në një ceremoni martese si ajo e princeshë Eugenies, sigurisht që një rëndësi të veçantë marrin damat.

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha do të festojnë sot në një ceremoni familjare fejesën e tyre…

Gjatë ditës që lamë pas, Gazeta Express publikoi lajmin se ditën e sotme çifti i njohur i showbizit Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha d

Ish-Kryeministri Berisha tregon çdo ditë formën e mire fizike që gëzon.

Një milion dollarë për të ruajtur reputacionin e tij.