Premtimi i çuditshëm, një fitore vlen një… dhi

13/09/2018 - 13:42

Kemi parë shumë ngjarje të çuditshme dhe do të shohim sërish të tilla. Nga Angli vjen një histori ekzemplare që ka për protagonist një tifoz anonim, i cili mbështet klubin e Sanderlendit.

Ai ka bërë një premtim të çuditshëm: për çdo fitore të marrë, një dhi dhuratë për klubin. Deri më tani Sanderlendi ka marrë katër fitore dhe pas çdo triumfi menaxheri Xhek Ros merr nga një mesazh.

Dhitë do të dhurohen për familjet në nevojë dhe deri në fund të kampionatit ato do të jenë bërë shumë. Sanderlendi tanimë fitoret nuk i do vetëm për tre pikët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Volejbollistja shqiptare e talentuar, Erblina Bici, vetëm 2 javë më parë, fitoi Kupën e italisë me skuadrën e saj Igor Volley N

Drini Zeqo është një ndër personazhet më simpatikë dhe më të pëlqyer nga femrat, e ndonëse është komentuar shpesh për lidhje dashurie, at

Luana Vjollca ka uruar në një mënyrë shumë të veçantë 11-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Historia që mbylli puntatën e shtatë të programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e dashurisë së Erjonit dhe Emit.

Ju do të keni mundësinë të shijoni një pamje mahnitëse këtë javë, pasi 'super snow moon' e rrallë do shfaqet në qiell gjatë natës.

Eneda Tarifa mbetet prej vitesh një nga këngëtaret më të dashura për publikun, këngët e të cilës janë kthyer në hite dhe i dëgjojnë të gj

Ky është momenti tronditës kur një shtëpi shpërtheu pasi burri që jetonte atje, i vuri flakën teksa brenda saj gjendeshin ai dhe ish-bash

Diego Simeone rinovoi me Atletico Madrid deri në vitin 2022, por ajo që ka zbuluar media spanjolle “AS” është një bombë e vërtetë.Paga e

Meghan Markle do të kthehet në ekranin e madh.

Klaudia Pepa tërheq gjithnjë vëmendjen me postimet në Instagram dhe kështu ndodhi edhe mbrëmjen e djeshme kur për Shën Valentin balerina