Recoba shkëlqen edhe si kuzhinier, zë vendin e dytë në Masterchef Celebrity

01/12/2020 - 17:03

Të gjithë e njohin për aftësitë e tij futbollistike dhe një të majtë të hidhur, me të cilën ka shënuar gola të shumtë me fanellën e Interit e atë të Uruguait, por Alvaro Recoba ka treguar aftësitë e tij edhe në një fushë tjetër.

Ish sulmuesi i mirënjohur, tashmë në moshën 44-vjeçare, ka marrë pjesë në programin televiziv Masterchef Celebrity në Uruguai, ku ia doli të shkojë deri në finale dhe të fitojë vendin e dytë, pas personazhit të karnavaleve Aldo Martinez.

Alvaro Recoba ka luajtur për 10 sezone me fanellën e Interit, në periudhën 1997-2007, gjatë të cilave ka zbritur në fushë 261 herë dhe ka shënuar 73 gola, shumë prej të cilëve me goditje nga distance.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tuna Sejdi dhe Patris Berisha kanë qenë çifti më i diskutuar në mediat rozë këto kohët e fundit.

Çdo 14 shkurt dyqanet e luleve kanë më shumë shitje, restorantet më shumë rezervime dhe të gjithë po mendohen si të surprizojnë dikë.

Agron Duka ka festuar ditëlindjen e tij të 63-të, ditën e sotme.

Si gjithmonë, kundër rrymës! Emmanuel Adebayor, futbollisti nga Togo, i cili ka qenë pjesë e skuadra të mëdha europiane Arsenal, Manchest

Pasi u largua nga Shtëpia e Bardhë, Donald Trump iu kthye pasionit të tij të vjetër; golfit.

Flokët që këputën, maja apo rrënjë të ashpra nuk janë kurrë një eksperiencë e këndshme.

Një dashamirës i maceve që gjeti një kotele të vogël të varrosur në dëborë mendoi se ishte e humbur, por më vonë zbuloi se ishte një nga

Anwar Hadid u rikthye për të punuar në Londër ditën e mërkurë, pasi u kthye nga udhëtimi i tij në Meksikë me të dashurën e tij, Dua Lipa.

Një vajzë 10-vjeçare ka humbur jetën në spitalin Di Cristina në Palermo, për shkak të një sfide në "Tik Tok".