Instagram merr vendimin drastik për pëlqimet

10/11/2019 - 15:12

 Rjetet sociale si Facebook dhe Instagram janë edhe ndër hapësirat e vetme ku të rinjtë, por jo vetëm, i përdorin masivisht dhe shpenzojnë shumë kohë me to. Kujtojmë që Instagrami së fundmi ka marrë një sërë rregullash dhe ka bërë disa ndryshime mjaft të rëndësishme.

Megjithatë duket se akoma nuk paskan marrë fund ndryshimet, sepse Instagram ka njoftuar se  nga java e ardhshme do të vijë edhe ndryshimi që i frikësohen të gjithë.

Nëse deri më tani mendja ka qenë tek like që merrni në foto tashmë nuk keni pse stresoheni për një gjë të tillë, sepse like-t në foto do të zhduken!

Ndërkohë mësohet që like-t për çdo foto mundet t’i shohë vetëm personi që ka bërë postimin e fotos apo videos, ndërsa ndjekësit e tij jo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të qenit single ka avantazhet e veta. Nuk është vetëm një mendim, por një pohim shkencor.

Deri tani kemi qenë në sezonin e Bricjapit dhe ka qenë një periudhë e gjatë.

Një nuse australiane u hakmorr në mënyrën më të mirë ndaj të dashurit të saj Alex pasi mori vesh se ai ishte në një lidhje paralele me nj

Princi Harry u përpoq të shpjegonte publikisht se vendimi për t’u shkëputur nga familja mbretërore nuk ishte i lehtë për të.

Ditën e djeshme u luajt ndeshja mes Liverpulit dhe Junajtid, e cila u fitua nga të besuarit e Klop me rezultatin 2-0.

Gratë me ndikim të lartë në mediat sociale, apo siç njihen ndryshe me termin “Influencer”, marrin pothuajse çdo ditë oferta monetare në k

Një kolumbian shpiku rrëmbimin e tij të paqenë për të mos u martuar.

“Ekonomitë seksiste” po përkeqësojnë pabarazinë globale të të ardhurave, derisa numri i miliarderëve është dyfishuar në dekadën e fundit,

Futbollisti shqiptar Elis Bakaj është bërë baba dhe emocionin e ka ndarë me miqtë e tij në profilin zyrtar në Instagram.

"ThumbON"  nga Aulona dhe Fatma ka surprizuar sërish këtë të diel në ekranin e "Rtv Ora" me një tjetër kamera të fshehtë.