Instagram merr vendimin drastik për pëlqimet

10/11/2019 - 15:12

 Rjetet sociale si Facebook dhe Instagram janë edhe ndër hapësirat e vetme ku të rinjtë, por jo vetëm, i përdorin masivisht dhe shpenzojnë shumë kohë me to. Kujtojmë që Instagrami së fundmi ka marrë një sërë rregullash dhe ka bërë disa ndryshime mjaft të rëndësishme.

Megjithatë duket se akoma nuk paskan marrë fund ndryshimet, sepse Instagram ka njoftuar se  nga java e ardhshme do të vijë edhe ndryshimi që i frikësohen të gjithë.

Nëse deri më tani mendja ka qenë tek like që merrni në foto tashmë nuk keni pse stresoheni për një gjë të tillë, sepse like-t në foto do të zhduken!

Ndërkohë mësohet që like-t për çdo foto mundet t’i shohë vetëm personi që ka bërë postimin e fotos apo videos, ndërsa ndjekësit e tij jo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë: një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në

Një video e David Beckham duke fjetur është vendosur për tu parë në spitalin e Londës, ku edhe ish-futbollisti lindi.

Observatori Evropian Jugor (ESO) ka krijuar një vizualizim të frikshëm dixhital që tregon se çfarë do të ndodhë me Tokën kur planeti ynë

Në disa raste thonë se qentë nuk janë të denjë për njerëzit.

Ende nuk dihet me siguri fati i godinës 6-katëshe, në bulevardin “Dyrrah”, të cilit i është vënë shiriti bllokues që ditën e parë të tërm

Ndonëse nuk i presim me gjallërinë e një viti më parë për shkak të tragjedisë që vendi kaloi më 26 nëntor, festat e fundvitit janë pranë.

Drejtuesi i një automjeti ka shpëtuar për mrekulli kur një mbikalim është shembur dhe e gjitha është kapur nga kamerat e sigurisë.

Edhe pse muaji dhjetor nuk hyri aspak siç donim, bilanci i 51 viktimave të tërmetit duket se fashiti pak magjinë e tij, mos harroni se pë

Pas tradhëtisë që u kthye në kryefjalën e mediave, Khloe Kardashian tregoi në një status në Instagram se është gati të falë ish-partnerin

Dy shoqe të përjetshme janë transferuar në të njëjtin shtëpi kujdesi gati 78 vite pasi u takuan për herë të parë.