10 aktorët më të paguar në botë

12/08/2020 - 17:22

Dwayne “The Rock” Johnson u emërua aktori më i paguar, për të dytin vit me radhë, shkruan revista Forbes.

Ish-mundësi fitoi 87.5 milionë dollarë midis 1 qershorit të vitit të kaluar dhe 1 qershorit të këtij viti, duke përfshirë 23.5 milionë dollarë për Red Notice në Netflix. Ai gjithashtu bëri para nga linja e tij e fitnesit, Project Rock.

Dhjetë aktorët me pagë më të lartë fituan një total prej 545.5 milionë dollarë këtë vit, dhe më shumë se një e katërta nga Netflix, njoftoi Forbes.

Një tjetër yll i Red Notice, Ryan Reynolds, është aktori i dytë me pagë më të lartë, duke fituar 71.5 milion dollarë.

I treti në listë është aktori dhe producenti Mark Wahlberg, i cili fitoi 58 milionë dollarë, ndërsa Ben Affleck është në të katërtin dhe Vin Diesel në të pestin.

Aktori indian Akshay Kumar ishte ylli i vetëm Bollywood në top 10. Ai erdhi në vendin e gjashtë me fitime prej 48.5 milionë dollarë, për të cilin Forbes tha se vjen kryesisht nga kontratat e pranimit të produktit.

Në listë bëjnë pjesë gjithashtu krijuesi i Hamilton, Lin-Manuel Miranda, aktorët Will Smith dhe Adam Sandler, dhe ylli i filmave veteran Jackie Chan.

Aktoret me pagë më të larta për të njëjtën periudhë janë perfshire në një listë të veçantë, dhe ato ende nuk janë botuar.

Vitin e kaluar, Scarlett Johansson kryesoi atë listë me të ardhura prej 56 milionë dollarësh.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme, është ndarë nga jeta në Itali, në moshën 83-vjeçare, dirigjentja e parë shqiptare, Rozmari Jorganxhi. Disa orë pas ndarjes

Ova dhe Memo përlotën të gjithë botën, duke bërë që filmi të korrte sukses menjëherë. 

Chrissy Teigen është dërguar në spital për shkak të problemeve me shtatzeninë e saj.

Regjisori, James Cameron ka deklaruar se xhirimet e filmit “Avatar 2” kanë përfunduar.

32-vjeçari nga Franca, Anthony Loffredo e ka mbuluar trupin e tij me tatuazhe dhe pirsing në mënyrë që të duket si një alien i vërtetë.

Një djalë 6-vjeçar ka ndërruar jetë në qytetin e Teksasit, pasi  një lloj paraziti i quajtur ameba i ka shkatërruar trurin.

Ish-presidenti amerikan Barack dhe Michelle Obama janë njerëzit më të admiruar në botë, sipas një sondazhi nga ”YouGov Opinion Research I

Aktorja Lisa Kujofsa do të largohet nga spektakli i Klanifornias. Lisa e bëri vetë njoftimin përmes rrjeteve sociale,  por nuk dha shumë

Këto janë momentet shokuese kur një lum vere të kuqe shpërthen nga depozita 50,000-litra në një fabrikë në Spanjë. Pamjet e shpërndara në