104-vjeçarja shpreh dëshirën e jetës, arrestohet nga policia

20/03/2019 - 22:35

Një azil pleqsh në Angli ndërmori një program të ri, ku të moshuarve u jepej mundësia të shprehnin një dëshirë që e kanë pasur gjithë jetën, dhe ata do të përpiqeshin t’ua realizonin.

Kështu, disa pleq shprehën dëshirën të bënin xhiro me Rolls Royce, dikush kërkoi një masazh, një tjetër të vizitonte një klub motoristësh…

Por një gjyshe 104-vjeçare pati kërkesën më të çuditshme. Ajo kërkoi të arrestohej. “Jam 104 vjeçe dhe s’e kam shkelur asnjëherë ligjin”, tha ajo.

Dhe policët nuk u kursyen, por erdhën menjëherë dhe e arrestuan me akuzën: “qytetare me sjellje të shkëlqyer”.

“Ishte interesante”, tha e moshuara, teksa tregonte se si ishte ndier kur i kishin vënë prangat. “Nuk më kishte ndodhur asnjëherë në jetë.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Londër, pasi një bankomat nisi të nxjerr para në kohën që njerëzit kalonin aty pranë.

Vetëm pak ditë më parë ylli televiziv Kim Kardashian ndodhej për një vizitë në “Shtëpinë e Bardhë” ku tregoi se ka nisur bashkëpunimin me

Ditë më parë, saktësisht në ditëlindjen e tij, Gjykata e Tiranës la të lirë reperin Stresi.

Albi Gjoka nga Durrësi, është një i ri shqiptar, që sapo ka hedhur hapat e parë të suksesit në rrugën e politikës së jashtme ndërkombëtar

Truri i njeriut mund të prodhojë 12.000 deri në 50.000 mendime në ditë, megjithatë ende nuk e dimë se çfarë tjetër është i aftë të bëjë.

Ashtu si lëkura, flokët tanë, sidomos në verë, kanë nevojë për mbrojtje nga dielli dhe hidratim.

Aktivitetet kriminale të lidhura me produktet e falsifikuara po kryhen nga rrjete të krimit të organizuar gjithnjë e më shumë të profesio

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një ka

Kapiteni i Real Madrid-it dhe Spanjës, Sergio Ramos, është martuar këtë të shtunë me drejtuesen televizive spanjolle, Pilar Rub

Kur Chris Quinten u largua nga Coronation Street në vitin 1989, fansat e tij mbetën zemërthyer.