11-vjeçarja shtatzënë? Mjekët bëjnë zbulimin e tmerrshëm e të rrallë

12/01/2018 - 13:04

Një vajzë 11-vjeçare kishte një masë të madhe në rritje në barkun e saj, saqë mjekët dyshonin se ajo mund të ishte shtatzënë.

Kur vogëlushja Cherish-Rose Lavelle filloi të humbiste peshë, mamaja e saj Louise e dinte që diçka nuk po shkonte.

Pasi shkoi në spital, fillimisht mjekët dyshuan se ishte shtatzënë, por më pas zbuluan një tumor 10 kg në vezoret e saj.

Kanceri është shumë i rrallë për një vajzë në moshën e Cherish-Rose, por për fat të mirë ajo do të bëhet mirë.

Kimioterapia do të zvogëlojë tumorin shumë shpejt, kështu që Cherish-Rose mund t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale për ta hequr.

Ky rast ka ndodhur në Queensland të Australisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Harper Yeats është vogëlueshja 5 muajshe që ka shëtitur 50 shtete për një javë.

Ish-modelja Erica Mena u arrestua fundjavën e kaluar për posedim të lëndës narkotike marijuanë.

Një stuhi e fuqishme solli me vete breshër, që la të plagosur një grua në Queensland të Australisë.

Fund tragjik për modelen amerikane Kelsey Qayle.

15 vite më parë fillova punë në televizionin më prestigjoz në Shqipëri, “Top Channel“.

Në të ardhmen, qeniet njerëzore do të dominohen nga një racë supernjerëzish gjenetikisht të modifikuar, që përmirësohen vet, pa pritur ku

Lajmi që Meghan Markle është shtatzënë ka gëzuar mëngjesin e sotëm jo vetëm familjen mbretërore, miqtë e tyre, por edhe gjithë Britaninë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ditën e sotme feston 74-vjetorin e lindjes.

Princi Harry dhe Dukesha Meghan Markle kanë njoftuar se po presin fëmijën e tyre të parë.

Donte me shumë mundësi të bënte një ‘selfie’ nga ballkoni i shtëpisë, duke filmuar panoramën e Panamasë, kur, për shkak të erës, ka humbu