13 vendet më të pista në një avion (FOTO)

Postuar: 12/01/2018 - 12:38

Qindra njerëz grumbullohen në një kabinë vetëm pak minuta pasi qindra njerëz të tjerë kanë dalë jashtë saj, duke u kthyer kështu në një skemë për shpërndarjen edhe më të madhe të mikrobeve.

Duar të pasagjerëve që prekin dritaret, ulëset, kabinat e sipërme dhe shumë më tepër. Kur mikrobet prekin një sipërfaqe, ato mund të mbeten të gjalla atje për orë të tëra, dhe në disa raste edhe prej ditësh.

Bëni mirë t’iu hidhni një sy listës më poshtë: Në qoftë se do dini se ku janë mikrobet, mund të merrni hapat e duhur për të qenë të kujdesshëm dhe për t’i mbajtur ato sa më larg.

Bravat e tualeteve

Butoni për shpëlarjen e tualetit. Ka më tepër mikrobe, edhe se vetë tualeti

Batanijet dhe jastikët

Revistat që ka kompania

Vendi i bagazheve

Lavamani, mund të shpëlani duart, por bëni kujdes mos prekni lavamanin

Sediljet e lëkurës

Rregulluesit e ajrimit

Butonat për sistemin e sediljes

Tavolinat e sediljeve

Rripi i sigurisë

Ekrani

Perdet e avionit

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kjo mund të jetë parajsa.

   Një peticion në mbështetje të një shoferi francez autobusësh që përballet me masë disiplinore pasi u filmua teksa qëllonte me shuplakë

Ka sezone kur flokët tuaj janë shumë të butë dhe me shkëlqim, por ka dhe raste kur janë shumë të ashpër dhe të thatë.

Fëmijët kanë dalë në rrugët e Gjermanisë këtë javë për të protestuar kundër përdorimit të tepruar të telefonavae nga prindërit e tyre.

Mesfushori i Çelsit, N’Golo Kante, ka bërë që disa tifozë të kalojnë një natë të paharruar.

Kompania SpaceX e Elon Musk ka zbuluar turistin e parë që do të fluturojë rreth Hënës.

   Njerëzit nuk mund të jenë 100% të mirë apo të këqij, ne të gjithë kemi një sasi të mirësisë dhe të keqes në trupin tonë.

   Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar statujën e një sfinksi ndërkohë që zbraznin ujin nga tempulli faraonik i Kom Ombo në qytetin jugor

Njerëzit shpesh përcaktojnë qëllime të ndryshme gjatë gjithë jetës së tyre.

Të gjithë atë njerëz që përtojnë të shkojnë në palestër apo nuk ushtrojnë aktivitet fizik, do t'ju vijë shumë keq për veten e tyre pasi t