15 vjet "Miss dhe Mister Turizmi" në Durrës, konkursi i bukurisë që premton surpriza (VIDEO)

15/07/2019 - 18:37

15 vjet më parë ishte ende një tabu, që vajzat e bukura dhe djemtë të sfilonin me kostume plazhi, në salla të mëdha e para një publiku të gjerë, për të garuar në një eveniment, i cili me kalimin e viteve do të kthehej në startin e parë të nisjes së karrierës për shumë të rinj durrsakë, që nuk konkurojnë vetëm për hijeshinë, bukurinë e nurin, por edhe për inteligjencën karakterin dhe forcën e arsyes.

“Miss e Mister Turizmi”, një prej evenimenteve të rëndësishëm të qytetit të Durrësit, shënon 15 vjet nga lindja e tij.

Myzejen Konduri, organizatorja e këtij eventi, kujton se në këtë rrugëtim të gjatë është përballur me vështirësi të ndryshme, e shpeshherë dyert i janë mbyllur, por sërish ka vijuar punën për të uar projektin përpara.

Rreth 20 vajza e 20 djem konkurojnë çdo vit për kurorën e Miss e Mister Turizmit, ku jepen edhe një sërë çmimesh të tjera. Konduri falenderon shumë bashkëpunëtorë, të cilët kanë bërë të mundur zhvillimin e spektaklit çdo vit.

Në përfundim të provave, eventi ku do të përzgjidhen më të bukurit e Durrësit do të mbahet në datë 18 korrik, në orën 20 e 30, në teatrin “Aleksandër Moisiu”.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Xhejson Bafti, vogëlushi që bëri për vete shqiptarët me të folurën karakteristike, teksa nuk shqiptonte dot shkronjën “k”, ka nisur sot r

Publikimi i fotove nudo të Princeshë Dianës në vitin 1996 krijoi një skandal.

Enti Federal i Mjedisit ka gjetur thuajse te të gjithë fëmijët e kontrolluar mbetje plastike të dëmshme për shëndetin.

Kur je në një lidhje, zënkat janë të pashmangshme, por nëse ato bëhen gjithnjë e më të shpeshta është e natyrshme ta pyesni veten nëse li

Ajo duhej të ishte një nga ditët më të lumtura të familjes në Pensilvani të SHBA-ve, pasi do të martonin vajzën e tyre, por u kthye në nj

Të gjithë sot kanë një jetë të mbushur me angazhime të shumta, që ndikojnë drejtpërdrejt në shëndetin e përgjithshëm tonin.

"Asnjëherë nuk e kam njohur vërtetë babanë tim. Ai ishte gjithmonë i dehur".

Një burrë ka vdekur pasi u sulmua nga një laraskë.

Ashtu si të gjithë partnerët nuk janë krijuar të barabartë, edhe shenjat nuk mund të jenë të tilla.

Gruaja e një trajneri boksi, Lulu Sosa, i kishte kërkuar ndihmë një personi që t’i gjente një vrasës me pagesë, pa e ditur që ky person i