15 vjet "Miss dhe Mister Turizmi" në Durrës, konkursi i bukurisë që premton surpriza (VIDEO)

15/07/2019 - 18:37

15 vjet më parë ishte ende një tabu, që vajzat e bukura dhe djemtë të sfilonin me kostume plazhi, në salla të mëdha e para një publiku të gjerë, për të garuar në një eveniment, i cili me kalimin e viteve do të kthehej në startin e parë të nisjes së karrierës për shumë të rinj durrsakë, që nuk konkurojnë vetëm për hijeshinë, bukurinë e nurin, por edhe për inteligjencën karakterin dhe forcën e arsyes.

“Miss e Mister Turizmi”, një prej evenimenteve të rëndësishëm të qytetit të Durrësit, shënon 15 vjet nga lindja e tij.

Myzejen Konduri, organizatorja e këtij eventi, kujton se në këtë rrugëtim të gjatë është përballur me vështirësi të ndryshme, e shpeshherë dyert i janë mbyllur, por sërish ka vijuar punën për të uar projektin përpara.

Rreth 20 vajza e 20 djem konkurojnë çdo vit për kurorën e Miss e Mister Turizmit, ku jepen edhe një sërë çmimesh të tjera. Konduri falenderon shumë bashkëpunëtorë, të cilët kanë bërë të mundur zhvillimin e spektaklit çdo vit.

Në përfundim të provave, eventi ku do të përzgjidhen më të bukurit e Durrësit do të mbahet në datë 18 korrik, në orën 20 e 30, në teatrin “Aleksandër Moisiu”.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër detaj i çuditshëm është duke qarkulluar në rrjetet sociale, ku kryefjala është padyshim aksidenti tragjik i legjendës së baske

Bryant la pas 3 vajza, një prej tyre vetëm 7 muajshe si edhe bashkëshorten Vannesa.

Kinematografët shqiptarë Samir Luma dhe Fejmi Dauti janë fitues të çmimit për kinematografi më të mirë për filmin dokumentar “Toka e mjal

Kobe Bryant, ish basketbollisti i famshëm i NBA dhe Los Angeles Lakers, ka ndërruar jetë në moshën 41-vjeçare si pasojë e një aksidenti m

Shuhet legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant. Sipas asaj që shkruan gjermania "Bild", shkak është bërë rrëzimi i heli

Edhe pse në një moshë të pazakontë, Iris Jones ka në plan të martohet me të dashurin e saj egjiptian Mohamed Ahmed Irbriham. Ai është vet

Në momentin kur ra tërmeti me madhësi 6.8 ballë në provincën Elazig të Turqisë, një grua solli në jetë fëmijën e saj.

Në mesin e situatës emergjente të shkaktuar nga virusi i rrezikshëm, në rrjetet sociale është publikuar videoja e një djali, i cili ha të

Një histori prekëse e programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e Rubies e cila kishte zgjedhur emisionin për të surprizuar vajzën e

Ermal Mamaqi i ftuar në emisionin “Mos i  fol shoferit”, përveç filmit të tij më të ri “ I Love Tropoja”, ka folur edhe për filmin që ka