2.5 milionë turistë më pak, parku i madh i krokodilëve rrezikon mbylljen nga Coronavirusi

10/08/2020 - 14:06

Përhapja e koronavirusit e ka vendosur parkun më të madh të krokodilit të Indisë nën kërcënim.

Sipas Reuters, shitjet vjetore prej rreth 5 milionë biletash zakonisht përbëjnë afro gjysmën e të ardhurave të parkut, që ndodhet rreth 25 milje larg qytetit jugor të Chennai-t, por ai është mbyllur që nga 16 marsi, pa asnjë perspektivë rihapjeje.

Ky kopsht është shtëpi për më shumë se 2,000 krokodile dhe aligatorë, si dhe zvarranikë të tillë si breshka, breshka, hardhucë dhe gjarpërinj.

Bllokimet gjatë sezonit të pushimeve verore kanë kushtuar rreth 14 milionë rupi (143,245 euro), ndërsa vizitorët ranë me gati 2.5 milionë, tha Allwin Jesudasan, drejtori i Parkut.

"Situata jonë e tanishme e financimit do të na lejojë të qëndrojmë funksionalë për tre ose katër muaj të tjerë," tha ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një mi gjigand afrikan ka marrë një medalje ari prestigjoze për punën e tij në zbulimin e minave tokësore. Magawa ka nuhatur 39 miniera t

Nipi i Pablo Escobarit, Nicolas Escobar thotë se ka gjetur një qese plastike me para me vlerë prej 18 milionë dollarë të fshehura në muri

Një deputet në Argjentinë, që harroi kamerën ndezur, është pezulluar nga detyra.

Disa ditë më parë, vëmendjen e ndjekësve në rrjete sociale e mori një fotot të publikuar nga moderatorja e njohur Bieta Sulo.

Një baba e ka lënë djalin e tij vetëm në shtëpi me një të huaj për pesë ditë me radhë sepse donte të shkonte me pushime në Itali.

“Ata thonë se ajo që nuk të vret të bën më të fortë … Ja ku jemi, me dëshirën e madhe që të kthehemi më të fortë se kurrë!Me anë të këtij

E vendosur tani në SHBA, Meghan Markle hedh pas shpine kurorën angleze dhe i drejton sytë nga Shtëpia e Bardhë.

Revista e famshme “Forbes” së fundmi ka publikuar një artikull për disa vende të botës që mund të vizitohen lehtësisht në kohë pandemie.

Mundohuni të mashtroni një grua dhe mbi të gjitha përpiquni ta bëni atë me një grua që tashmë është djegur.

Mark Chapman, vrasësi i John Lennon, i ka kërkuar falje vejushës së muzikantit të famshëm 40 vite pas krimit.