26-vjeçari vret të fejuarën mjeke: Më ngjiti koronavirusin

01/04/2020 - 18:55

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një student 26-vjeçar italian Antonio De Pace vrau të fejuarën e tij, pasi pretendonte se e kishte infektuar me koronavirus, 25-vjeçarja, Lorena Quaranta, 25 vjeç, ishte një studente mjekësie dhe shkonte në spitalin rajonal për të dhënë ndihmën e saj për pacientët e infektuar me Covid-19.

Pasi kishte vrarë të fejuarën, i riu kishte tentuar të vriste edhe veten duke prerë damarët, por nuk ia kishte dalë dhe nga frika kishte telefonuar ambulancën për ndihmë, shkruajnë mediet italiane.

Para se të vdiste, Lorena Quaranta kishte postuar një mesazh lëvizës në Facebook në lidhje me situatën e vështirë që po kalon Italia për shkak të koronavirusit.

“Tani më shumë se kurrë ju duhet të demonstroni përgjegjësi dhe dashuri për jetën. Keni respekt për veten tuaj, për familjet dhe vendin tuaj.”

Ndërkohë i riu pasi mori mjekimin e parë në spital, do të çohet në paraburgim deri në ditën kur do të përballet me togat e zeza për të marrë dënimin për vrasjen e kryer.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Minjtë po bëhen gjithnjë e më agresivë në kërkimin e tyre për ushqim pasi restorantet në të gjithë SHBA-në janë ende të mbyllura për të

Pasi 164 minatorë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, miniera më e thellë e arit në botë, Mponeng, në Afrikën e Jugut, ka pezulluar p

Marco e Dario Zappa janë muzikantë nga Zvicra, prej vitesh të pranishëm me koncertet e tyre në Shqipëri dhe në Ballkan.

Kryemyftiu i Maqedonisë së Veriut, Sylejman Rexhepi, është martuar me një vajzë 50 vjet më të re.

Nik Kirgios, është padyshim një nga tenistët më funny në historinë e këtij sporti tepër popullor.

Pak ditë më parë qarkulluan online disa foto të disa bisedave, ku mendohej se ishte Kejvina Kthella dhe një mashkull që i ofronte 5 mijë

Një grua 126-vjeçare është bërë personi më i vjetër në botë që ka mundur COVID-19, të paktën sipas dokumenteve zyrtare.

Khloe Kardashian postoi të premten disa foto në Instagram ku shihej me një “look” të ri.

Aktorja e njohur Marjana Kondi rrëfeu së fundmi pengun e saj më të madh në jetë. Ajo ka treguar se peng i ka mbetur fakti që përveç vajzë