3 arsye pse nuk duhet të jetoni me vjehërrit

Postuar: 21/04/2017 - 12:21

Në ditët e sotme po shtohen çiftet që nuk jetojnë me vjehërrit në një shtëpi.

Dikur kjo gjë ishte diçka normale, por kohët kanë ndryshuar. Sipas intv.al, këto janë disa nga arsyet pse nuk duhet të jetoni me vjehërrit:

1. Humbisni privatësinë

Nëse jetoni me ta në një shtëpi nuk keni më privatësi si çift. Ju dëshironi hapësirën tuaj dhe kjo gjë do t’ju pengojë të krijoni një lidhje edhe më intime me partnerin tuaj.

2. Nuk i bëni mirë gjërat tuaja

Duke pasur vjehërrit në shtëpi, disa nga punët e shtëpisë nuk i bëni ashtu si ju dëshironi. Edhe pse ju vijnë në ndihmë për shumë gjëra, do ktheheni në dembelë duke pritur çdo gjë nga ata. Si çift duhet t’i dilni vet për zot jetesës suaj së bashku.

3. Nuk keni lirinë tuaj për të vendosur

Duke jetuar me ta nuk mund të merrni vendimet tuaja. Vjehërrit do ndikojnë te gjërat tuaja në çift dhe nuk do ndiheni të lirë për të vepruar. Prandaj, këshillohet të jeni vetëm me partnerin tuaj dhe jo me vjehërrit, sado të mirë të jenë ata.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një turist, i cili kishte shkuar me pushime tek familja e tij në Korfuz, mbeti gojëhapur kur përpara syve të tij u formua një gropë gjiga

Celebrimi në martesën më të veçantë u bë mbreme nga vetë kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj.

Vendimi i Komisionit Moral të Federatës së Futbollit të Iranit për të pezulluar për tre muaj nga çdo aktivitet sportiv portierin Mohsen F

Arkitektët e Mesjetës kanë qenë vërtetë gjeni.

Kryeministri Rama gjatë një vizite në Prezë në një familje, ku u shtrua për drekë, tregoi se çfarë bën pasi mbaron të gjitha punët.  

Për disa femra fundeve të gjatë nuk u ikën kurrë moda. E në fakt edhe këtë sezon ato do të përdoren gjerësisht.

Ndiheni të stresuar në punë? Gjithkujt prej nesh i ka ndodhur të jetë i stresuar në punë.

Inteligjenca është një realitet që nuk mund të shihet, të preket apo të matet fizikisht, megjithatë ekziston.

Bashkëshorti i kryeministrit homoseksual të Luksemburgut, Xavier Bettel ka pozuar përkrah bashkëshorteve dhe partnereve të liderëve botër

Një spital në Virginia të SHBA bën të ditur se kanë lindur gjashtënjakë, tre djem dhe tre vajza.