3 çifte që s'mund të jenë bashkë nëse i përkasin të njëjtës shenjë zodiakale

18/02/2020 - 22:48

Me siguri, të gjithë e keni pyetur veten nëse do të shkonit me një partner që i përket shenjës suaj zodiakale. Përgjigja është po, me përjashtim të tre shenjave për të cilat do t'ju tregojmë në këtë artikull. Më poshtë janë 3 shenjat që nuk janë absolutisht të pajtueshme me njëra-tjetrën.

Dashi

Dashi ka tendencën të jetë një nga shenjat më konkurruese të zodiakut. Ja pse dy persona të shenjës së Dashit të cilët përpiqen të kenë një marrëdhënie, mund të luftojnë shumë se kush do ta ketë kontrollin. Nga ky çift mund të pritet zemerëim, shpërthime inati dhe mungesë durimi, por kjo nuk do të thotë që gjithçka ka marrë fund. Ata mund të diskutojnë si të gjejnë një pikë takimi në marrëdhënie dhe të gjejnë motivimin e u duhur për ta bërë atë të zgjasë sa më shumë.

Gaforrja

Një nga avantazhet e shumta të gaforreve është se ata janë të durueshëm, të dhembshur dhe shumë të dhënë mbas atyre që duan. Defekti i kësaj shenje është se ka tendencë të jetë shumë konkurrues në një marrëdhënie, pra mund të luftojë me partnerin se kush është më i mirë në marrëdhënie. Ky kombinim është i pamundur dhe mund të përkeqësojë marrëdhënien e të dëmtojë ndjenjat.

Luani

Luanit i pëlqen të jetë qendra e vëmendjes, por rezultatet nuk janë gjithmonë të mirë. Dy luanë në një marrëdhënie mund të kenë shumë pak durim dhe mirëkuptim të ndërsjelltë, të dy mund të luftonin për të marrë vëmendje maksimale.

Nëse jeni një dash, gaforre ose luan që keni një marrëdhënie me një person të së njëjtës shenjë, nuk ka motiv për t'u shqetësuar, pasi nuk është i vetmi faktor që përcakton suksesin në një raport. Mos harroni që një raport bazohet në atë se çfarë ndiejnë dy personat. Mos harroni të keni shumë durim!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kobe Bryant vdiq së bashku me vajzën e tij 13-vjeçare Gianna Bryant dhe shtatë persona të tjerë në një aksident ajror me helikopter në ja

Në kohën e koronavirusit, bizneset në Durrës po përpiqen të kalojnë me sa më pak humbje vështirësitë që sjell karantinimi brenda në shtëp

Corona dhe Covid. Kështu janë quajtur binjakët e lindur në Indi në ditët e fundit të marsit, pasi prindërit u kanë vendosur emra

Porti i Durrësit pavarësisht se ndodhet në një situatë të pazakontë, ka pritur një super jaht luksoz me 15 vela mëngjesin e sotëm.

Pandemia e koronavirusit ka bërë që shumë njerëz të bllokohen në shtëpi me asgjë për të bërë dhe kjo i bën ata jo vetëm me ankth, por dhe

Doriana Ruko është një prej infermiereve shqiptare që ka shkuar në Itali për të ndihmuar në luftën për koronavirusin.

Një foshnje 6-javëshe në Connecticut të SHBA-ve ka ndërruar jetë nga koronavirusi, dhe besohet të jetë viktima më e re në botë që ka humb

Ellis Marsalis Jr., pianist xhazi, mësues dhe patriark i një klani muzikor të Nju Orlins që përfshin djem të interpretuesit të famshëm Wy

Karantina në kohën e koronavirusit ka ndryshuar zakonet e konsumit. Sipas mediave spanjolle, konsumi i birrës ka shënuar rritje me 78%.

Papa Françesku u bëri thirrje punonjësve të medias të ndihmojnë publikun të mos ndihet vetëm në këtë periudhë izolimi.