3 mijë kristale Swarovski në pemën e Krishtlindjes

19/11/2019 - 17:15

Në Danimarkë është çelur zyrtarisht sezoni i Krishtlindjes ndërsa në sheshin e Kopenhagenit është vendosur një pemë e dekoruar me rreth 3 mijë kristale Swarovski, duke i dhënë sheshit një pamje krejtësisht nordike.

Pema e Krishtlindjes, me kristale me vlerë rreth 146,000 dollarë qëndron para hotelit Nimb në bazat e Tivolit dhe ndriçon nga kristali super i ndritshëm që ngjason me një një pamje të akullt nordike.

Për të zbukuruar pemën u deshën tre dekoratorë dhe dhjetë ditë punë, ndërsa më shumë se dy javë, janë dashur për të dekoruar tërë kopshtet e Tivolit me rreth një milion drita.

Pemë e Krishtlindjes Swarovski do të qëndrojë në shesh deri më 5 janar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kjo është vila mbresëlënëse e gazetares së njohur Ellen DeGeneres në Los Angeles.

Revista "Forbes" ka renditur të parën në listë si gruan më të fuqishme në botë për vitin 2019, kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Nëse ju është thyer zemra nga partneri juaj, me shumë gjasa i përket njërës nga këto shenja zodiakale.

Një stilist dhe princ i Emirateve të Bashkuara Arabe vdiq pas përdorimit të kokainës dhe marrëdhënieve intime, në banesën e tij në vlerë

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë?

Një letër fare e thjeshtë, nga një 7-vjeçare ka përlotur mbarë rrjetin, teksa vogëlushja i kërkon Babagjyshit një shtëpi dhe ushqim për f

Njerëzit bien në dashuri në mënyra të ndryshme, sepse disa dashurojnë me shikim të parë e të tjerë marrin më shumë kohë.

Një i ri nga New York-u  ka humbur jetën, pasi është shtypur nga një makinë, e cila ka qenë pa shofer.

Nëse doni të provoni një eksperiencë ndryshe, mund të vizitoni restorantin e parë nënujor të ndërtuar në Norvegji me një kapacitet total

Për t'u pëlqyer dhe pranuar nga shoqëria, ne shpesh përpiqemi të tregojmë se jemi të përsosur.