Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

3 shenjat më inteligjente të horoskopit

15/04/2021 - 20:34

Këto tri shenja karakterizohen nga një kuriozitet intelektual, por edhe zgjuarsi e madhe.

Psh, Akrepat rrallë mund të mashtrohen dhe nuk ka kuptim të përpiqemi t'i manipulojmë ata

1. Binjakët

Binjakët duan të eksplorojnë dhe të pyesin që në moshë të vogël.

Ata janë shumë kureshtarë, prandaj interesohen për shumë gjëra nga fusha të ndryshme, megjithëse kryesisht janë të dashuruar me artin.

Ata janë shumë inteligjentë.

Për atë arsye, ata janë gjithmonë të rrethuar nga njerëz me të cilët mund të kenë biseda konstruktive dhe  kërkojnë gjithashtu një partner inteligjent me të cilin do të jenë në gjendje të flasin për gjithçka sepse historitë boshe nuk i përmbushin ato.

2. Akrepi

Asnjë shenjë horoskopi nuk është aq depërtuese dhe intuitive sa Akrepi.

Pothuajse nuk ka gjëra që shikimi depërtues i Akrepit dhe shqisa e theksuar e gjashtë nuk mund të depërtonin.

Ata gjithmonë përpiqen të ndiejnë thellësinë në gjithçka dhe të shohin kuptimin e vërtetë.

Mos u mundoni t'i manipuloni, sepse janë ata që e bëjnë këtë, dhe  lehtë hyjnë në qëllimet e njerëzve të tjerë.

3. Shigjetari

Harkëtarët gjithmonë kanë nevojë të dinë më shumë dhe shpesh veprojnë në mënyrë joserioze.

Sidoqoftë, ata janë shumë perceptues dhe dinë ta vlerësojnë mirë situatën.

Ata janë shumë të shoqërueshëm dhe dinë si të merren me njerëzit.

Ata tashmë fitojnë simpati  kur e gjejnë veten në një shoqëri të re, dhe ata gjithashtu vlerësojnë mirë se kush janë.

Ka shumë shkencëtarë midis anëtarëve të kësaj shenje, dhe matematika dhe shkencat natyrore janë pika e tyre e fortë.

Atyre u pëlqen të investojnë në veten e tyre dhe intelektin gjatë gjithë jetës së tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ermal Mamaqi është tani edhe një producent i njohur filmash dhe këtë e tregon suksesi i dy filmave të fundit “Dy gisht mjaltë” dhe “I lov

Ditën e sotme, Tea Trifoni ishte e ftuar në “E diell”, krah çiftit Melisa-Andi dhe sigurisht nuk ka shpëtuar pa folur për ta.

Xhaketa e stilit ushtarak, e veshur nga këngëtarja amerikane Janet Jackson gjatë turneut Rhythm Nation 1990, u shit në ankand në Beverly

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që ende paguhen me

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama është parë në shkallët e stadiumit, i shoqëruar nga një vajze brune.

Floriana Garo, zëdhënëse e fushatës së PD-së, ka folur për herë të parë për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Shenja zodiakale nën të cilën kemi lindur zbulon gjithashtu se ndaj cilave mëkate jemi më të prirur të dorëzohemi.

Dashi

Dy vëllezërit Duka, Agron dhe Armand, kanë pozuar në shoqërinë e njëri-tjetrit, ndërsa konsumojnë një gotë verë të kuqe. 

Tabloja "Gruaja e ulur pranë dritares" e Pablo Picassos u shit sot 103,4 milionë dollarë gjatë ankandit të organizuar te Christie's, në N

Seriali i famshëm “Friends” do të rikthehet në HBO Max më 27 maj.