32-vjeçari pret gjuhën dhe heq hundën që të duket si alien

28/09/2020 - 11:31

32-vjeçari nga Franca, Anthony Loffredo e ka mbuluar trupin e tij me tatuazhe dhe pirsing në mënyrë që të duket si një alien i vërtetë.

Javën që lam pas, i riu francez kre një operacion kirurgjikal ku ka hequr hundën me qëllim për t’u kthyer në një alien të zi. Ai udhëtoi drejt Barcelonës te mjeku Oscar Marquez, pasi në vendin e tij ky operacion nuk ishte i lejuar.

Kjo ndërhyrje ekstreme që kryhet përmes një procedure të njohur si rinotomi, ka lënë tashmë në fytyrën e tij një brimë në vend të hundës së dikurshme.

"Faleminderit @oscarmarquezbodymod ti shënove jetën time …Tashmë mund të eci me kokën lart falë teje dhe jam krenar për çfarë arritëm së bashku.", shkruan ai në Instagram.

Ky nuk është operacioni i parë që i vetëquajturi alien ka ndërmarr. Ai ka hequr gjithashtu edhe veshët që të duket sa më jashtëtokësor. I riu kreu edhe ndarjen e gjuhës, që parakupton prerjen e këtij organi muskulor në dy pjesë përmes bisturisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Punonjësit e Muzeut Egjiptian në Kajro përfunduan në gjyq për akuzat e ngjitjes në një mënyrë ”false” të mjekrës së Tutankhamonit.

Shkencëtarët kanë zbuluar një asteroid gjigand që përmban mjaftueshëm metal sa për të bërë miliarder këdo në Tokë.

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin

Ish-bashkëshortja e Raoul Bova, Chiara Giordano po përjeton një histori të re dashurie me balerinin e njohur të spektaklit më të ndjekur

Shkencëtarët kanë zbuluar një molekulë jashtëzakonisht të rrallë të bazuar në karbon në atmosferën e hënës së Saturnit Titan që mund të e

Andrra Destani dhe Sinan Hoxha ngelen një nga çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Gjithashtu Andrra, është mjaft aktive në rrjete

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një 55-vjeçare me profesion terapiste vrau dy vajzat e saj binjake 7-vjeçare teksa këto të fun

Në vitin 1980, paleontologët nga Universiteti “ California Riverside” vizituan Ishullin Seymour, pjesë e në zinxhiri ishullor në Gadishul