Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

4 shenjat e zodiakut që mund t’ju ​​godasin prapa shpine kur të duan

03/05/2021 - 20:55

Disa shenja të zodiakut janë të lindura për të jetuar sipas parimeve të tyre, por ka katër shenja që kanë standarde të dyfishta dhe shpesh mbrojnë një gjë ndërsa bëjnë krejt të kundërtën vetë.

Binjakët

Ata janë tepër ambiciozë për të lejuar që morali dhe vlerat e tyre jetësore të qëndrojnë në rrugën e suksesit. Ata nuk e kanë problem të shkelin idealët e tyre në mënyrë që të arrijnë qëllimin sa më lehtë dhe shpejt.

Ata janë hipokritë, mashtrues dhe pasiv-agresivë. Përveç kësaj, ai lehtë do të “godasë dikë me shpinë” dhe do të tradhtojë besimin.

Akrepi

Ai nuk beson në dhënien e të tjerëve një shans të dytë dhe nuk mund të falë dhe të harrojë.

Kur dikush tradhton besimin e tyre, i mbyllin të gjitha dyert. Por kur ata tradhtojnë dikë, ata presin që të falen dhe të kuptohet ana e tyre e historisë.

Shigjetari

Shpesh quhen hipokritë, sepse janë tepër të sjellshëm dhe tepër të vëmendshëm për t’i thyer zemrën dikujt me vetëdije. Për më tepër, ata rrallë i përmbahen parimeve të tyre dhe lehtë i injorojnë ato kur u përshtatet atyre.

Ujori

Ata kanë një buzëqeshje për të gjithë dhe bëjnë sikur kujdesen për ndjenjat e gjithsecilit, por thellë në të vërtetë ata gjykojnë dhe vlerësojnë këdo që njohin.

Ata përpiqen të krijojnë përshtypjen se janë të relaksuar, të mirë dhe se pranojnë gjithçka ashtu siç janë, por kjo është vetëm një fasadë me të cilën ata fshehin natyrën e tyre dënuese dhe kritike, shkruan Pinkvilla.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ju mund të keni një listë të gjatë arsyesh pse ju dhe një person i caktuar nuk mund të vazhdoni së bashku.

Gjatë çdo dite qoftë nëse jemi në punë apo jo, kemi nevojë të madhe për të pasur energji dhe forcë.

Olivia Parkinson kishte porositur një iPhone 12 ProMax, por kur hapi kutinë zbuloi se telefoni i saj i ri ishte zëvendësuar me një pllakë

Një përkthyese kineze, e cila ka punuar për fondacionin e Bill dhe Melinda Gates ka reaguar për herë të parë pas thashethemeve në interne

E ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ka qenë astrologia Meri Shehu, e cila ka dhënë parashikimet për të gjitha shenjat e horoskopit.

Ish-bashkëshortja tashmë e bashkëthemeluesit të Microsoft Bill Gates, Melina Gates, ka marrë me qira ishullin Calivny në Grenada, Karaibe

Akullnajat gjermane po shkrihen  më shpejt se sa mendohej më parë dhe për dhjetë vjet ato mund të mos ekzistojnë fare.

Archie, djali i Princit Harry dhe Meghan Markle feston sot 2-vjetorin e lindjes dhe e gjithë vëmendja është te qëndrimi që do të mbajë fa

Princi Philip u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare pak javë më parë, pasi kohët e fundit i ishin shfaqur probleme të rëndë shëndetësore.