5 arsyet e mira për të qenë beqar/e

Postuar: 19/02/2018 - 11:17

Të qënurit vetëm pa një partner/e ka të mirat e saj, ndaj të gjithë ju që jeni single, hidhini një sy këtij lajmi!

Sipas disa studimeve shkencore, të jesh i lirë ka disa përparësi. Së pari të gjithë ata që nuk janë çift kanë një formë më të mirë fizike, janë më shumë kreativë, më ambiciozë dhe marrëdhënie shoqërore më të mira.

Studimet saktësojnë se peshojnë mesatarisht 2 kg më pak sesa bashkëmoshatarët e martuar, pavarësisht se këta të fundit kanë tendencë të ushqehen më shëndetshëm.

Një tjetër studim i kryer nga universiteti i Kalifornisë thotë se beqarët janë më zotë të zgjidhin gjërat vetë, janë më të vendosur dhe përjetojnë më pak emocione negative, shkruan Klan Plus.

Por janë edhe më produktivë në zyrë, e më të predispozuar për të kaluar kohën me miqtë e familjarët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kjo mund të jetë parajsa.

   Një peticion në mbështetje të një shoferi francez autobusësh që përballet me masë disiplinore pasi u filmua teksa qëllonte me shuplakë

Ka sezone kur flokët tuaj janë shumë të butë dhe me shkëlqim, por ka dhe raste kur janë shumë të ashpër dhe të thatë.

Fëmijët kanë dalë në rrugët e Gjermanisë këtë javë për të protestuar kundër përdorimit të tepruar të telefonavae nga prindërit e tyre.

Mesfushori i Çelsit, N’Golo Kante, ka bërë që disa tifozë të kalojnë një natë të paharruar.

Kompania SpaceX e Elon Musk ka zbuluar turistin e parë që do të fluturojë rreth Hënës.

   Njerëzit nuk mund të jenë 100% të mirë apo të këqij, ne të gjithë kemi një sasi të mirësisë dhe të keqes në trupin tonë.

   Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar statujën e një sfinksi ndërkohë që zbraznin ujin nga tempulli faraonik i Kom Ombo në qytetin jugor

Njerëzit shpesh përcaktojnë qëllime të ndryshme gjatë gjithë jetës së tyre.

Të gjithë atë njerëz që përtojnë të shkojnë në palestër apo nuk ushtrojnë aktivitet fizik, do t'ju vijë shumë keq për veten e tyre pasi t