5 shenjat e horoskopit me të cilat është e vështirë të biesh në dashuri

23/05/2019 - 20:49

Ato nuk e kanë zemrën gur, por me to më shumë se me çdo shenjë tjetër të Zodiakut është shumë e vështirë të biesh në dashuri, t'ia fitosh zemrën me sjellje të mirë apo me shprehje dhe simbole dashurie. Por, nëse ju jeni aktualisht në një lidhje dashurie ose jeni kërkim të njeriut të zemrës, bëni mirë që t'i hidhni një sy këtij shkrimi për të zbuluar pesë shenjat zodiakale me të cilat është e vështirë të biesh në dashuri.

Virgjëresha

Është ndoshta shenja më e pavarur e Zodiakut! Ato i afrohen marrëdhënieve nisur nga një pozicion shumë analitik dhe pothuajse menaxherial. Edhe nëse nuk është e qëllimshme, Virgjëresha mban automatikisht shumicën e njerëzve rrotull vetes derisa të jetë e sigurt se mund t'i besojë ato. Prandaj, ata nuk janë njerëzit më të lehtë, me të cilët mund të biesh në dashuri. Që të duash një person të kësaj shenje, duhet së pari të heqësh dorë nga muret që vendos Virgjëresha, gjë që nuk është në natyrën e saj. Por, pasi e bëjnë këtë hap, ata janë partnerë të jashtëzakonshëm. E deri sa kjo të ndodhë, do të marrë shumë po shumë kohë për të mbërritur në rezultatin final.

Akrepi

Janë mbretëreshat që nuk e dinë se çfarë duan. Ata luhaten si në të nxehtë dhe në të ftohtë, dhe kjo i bën ata vërtetë të vështirë për t'i dashur. Një Akrep mund të jetë një partner tepër i paqëndrueshëm. Për sa kohë që një person i kësaj shenje nuk maturohet emocionalisht, thjesht nuk është gati për një marrëdhënie të sinqertë dhe të gjatë.

Shigjetari

Nëse ka një shenjë më të paqëndrueshme dhe impulsive, në vend të parë janë të lindurit e kësaj shenje. Në një kuptim, kjo i bën ata partnerë shumë stimulues. Kushdo që rri me ta, kurrë nuk do të ndihet keq apo i mërzitur. Ata ndjekin vazhdimisht gjërat në jetë, aventurën e radhës, nxitimin, adrenalinën...të tillë e kanë ritmin! Dhe kjo nuk është shumë e favorshme për raportet në çift. Një Shigjetar ndihet i kënaqur vetëm kur gjen dikë që nuk e ndjek atë, por thjesht ecën bashkë me të në rrugëtimin e jetës.

Ujori

Janë natyra shumë të rezervuara! Ata nuk janë kurrë të prirur për të qenë të hapur dhe për t'i lënë njerëzit e huaj të futen lehtë në jetën e tyre. Një Ujor ka nevojë për dikë që mund ta besojë vërtetë dhe të ndihet rehat, dhe kjo është arsyeja pse ata janë të vështirë për të rënë në dashuri.

Bricjapi

Kjo shenjë është imazhi i prakticitetit, efikasitetit dhe punës së madhe. Edhe pse kjo i bën ata tepër të besueshëm si punonjës ose bashkëpunëtorë, i bën ata pak të prirur për punët e pasionuara siç është dashuria. Kjo shenjë përballet me çdo marrëdhënie si një transaksion komercial. Ndaj, kujdes kur keni përballë një person të kësaj shenje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mesazhet me një modele bukuroshe i kanë kushtuar shtrenjtë futbollistit të Egjiptit, Amr Warda.

Ata që do këpusin zambakun i cili në literaturë quhet “Mis/Akkuş” i zbuluar për herë të parë në Ordu të Turqisë në vitin 1993, do të pagu

Autoritetet malajziane sekuestruan më shumë se 5 mijë breshka të vogla, të cilat u zbuluan në dy valixhe në aeroportin e Kuala Lumpur.

Policia e Berlinit do të vazhdojë të veshë uniformën e plotë të verës, përfshirë pantallonat e gjata dhe mund të heqë vetëm kapelën në va

Bashkëshortja e kryetarit të bashkisë së Tiranës, Ajola Xoxa me anë të një postimi në "Instagram" ka dhënë mbështetjen për rikandidimin e

Jemi mësuar ta shohim të kuruar në daljet e saj por kur miliarderja më e re në botë doli pa make-up dhe pa asnjë filter, njerëzimi u shok

Gjatë procedurave të divorcit, gjykata argjentinase vendosi t’i jepte rëndësi punës më të papaguar; punëve të shtëpisë!

Sozia e Lionel Messit rikthehet dhe një herë në qendër të vëmendjes, këtë herë jo për ngjashmërinë e tij shumë të madhe me sulmuesin argj

Një çift ka festuar dy gjërat më të bukura që i ndodhën në jetën brenda vetëm 30 sekondash.