5 shenjat më dembele të horoskopit

09/07/2020 - 19:32

A jeni ndër ata që lodheni në përpjekjen më të vogël? Ndoshta u përkisni atyre shenjave që nuk mund të bëjnë asgjë pa u lodhur, ju jeni një dembel dhe për këtë arsye, sot ne duam t’ju flasim për shenjat që sillen në këtë mënyrë.

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje janë dembelë nga natyra dhe për këtë arsye ata kurrë nuk duan të bëjnë gjë. Përfundimisht nëse një zë nga jashtë i urdhëron, ata do bëjnë atë që duhet të bëjnë me shumë përpjekje. Ata pëlqejnë të rrinë kot dhe të flenë për një kohë të gjatë. Por kjo nuk është gjithmonë një gjë e mirë.

Luani

Luani përton të qëndrojë në këmbë, ai shpesh shfrytëzon epërsinë e udhëheqjes së tij për tu lagur ndërsa pret që të tjerët të punojnë për të. Relaksimi, shoqërueshmëria, argëtimi janë mantrat e tij. Megjithatë, ata pëlqejnë të ndjehen të vlerësuar dhe të kënaqur, padyshim që kjo nuk ndodh gjithmonë. Sidomos nëse dikush vëren përtacinë e tyre.

Ujori

Të lindurit e kësaj shenje kanë nevojë të bëjnë shumë përpjekje për të shkuar në punë dhe për të arritur qëllimet e tyre, është shenja klasike që në mëngjes thjesht nuk mund të dalë nga shtrati. Ata përdorin inteligjencën e tyre për të shmangur përpjekjet.

Peshqit

Para se të përpiqen, peshqit duhet të gjejnë frymëzim dhe për këtë arsye shpesh përshkruhen si një shenjë shumë e ngadaltë. Por kur bëhet fjalë për të qenë serioz, e gjejnë gjithnjë atë që i motivon.

Akrepi

Përtacia e tij është e lidhur me emocionet. Ata nuk janë në gjendje të merren me problemet që kanë përparësi, sepse shqetësohen shpesh. Ndonjëherë ata i kap depresioni dhe përfundojnë në një dembelizëm të fortë, i cili do të ishte mirë të shmangej.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lucky Kelsall, 37 vjeçe, i bëri një premtim burrit të saj që ishte në prag të vdekjes, se me të do të bënte një djalë.

Sipas astrologjisë, këto shenja të horoskopit mund të kenë shoqëri të gjata dhe të jenë besnikë në raportin me njëri-tjetrin, keshtu qe k

Vetëm pak kohë më parë, moderatorja Bora Zemani dhe aktori i humorit, Donald Veshaj vendosën të bënin publike lidhjen e tyre të dashurisë

Dwayne “The Rock” Johnson u emërua aktori më i paguar, për të dytin vit me radhë, shkruan revista Forbes.

Rita Ora ka qenë kryefjalë e statuseve në Twitter për ditë me radhë, pasi 29 vjeçarja është akuzuar për “përvetësim kulturor” dhe “blackf

Fotoja familjare për 70-vjetorin e Princit të Uellsit me familjen e tij ka qenë një makth i vërtetë.

Këngëtari me famë botërore Ed Sheeran na la të kuptojmë se së shpejti, ai dhe bashkëshortja e tij, Cherry Seaborn, do të bëhen prindër pë

Manjati i teknologjisë John McAfee, është arrestuar nga policia norvegjeze pasi në vend të maskës anti-Covid kishte vendosur mbathje femr

Albert Ndreu, shqiptari që jeton në Sheffield të Britanisë së Madhe, i vendosi zjarrin banesës së tij, teksa po mundohej që t'i propozont

Sipas astrologjisë, meshkujt që i përkasin shenjës së Demit, dinë të duan një person përgjatë gjithë jetës.