Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

5 ushqime që reduktojnë njollat e errëta në fytyrë

05/03/2021 - 17:19

Të gjithë njohim njerëz me fytyrë të përsosur, dhe shumica prej nesh, me siguri, i kemi zili. Gjithashtu pyesim vetes se çfarë i bëjnë ata lëkurës ose çfarë po i bëjmë ne që nuk e kemi kaq të bukur. Gjithsesi, ajo që duhet të dini është se ka shumë faktorë që ndikojnë duke e bërë lëkurën jo të shëndetshme.

Më poshtë keni 5 ushqime që mund t’ju ndihmojnë të hiqni qafe njollat e errëta nga fytyra.

Kastraveci

Meqenëse kastraveci kryesisht përbëhet nga uji është i shkëlqyer për hidratimin e lëkurës. Ju mund të merrni rezultate shumë shpejt, nëse e trajtoni fytyrën me kastravec.

Thjerrëzat e kuqe

Njollat ​​e errëta shfaqen kryesisht për shkak të tepërt të qelizave të vdekura dhe duhet të kujdeseni për to. Thjerrëzat e kuqe të grira me vaj ulliri dhe lëng domate janë një nga mjetet shëruese që duhet të përdorni për të hequr qafe njollat ​​e errëta, informon abcnews.al.

Kosi

Kosi është shumë ushqyes dhe aplikimi i tij në fytyrën tuaj është gjithmonë një mënyrë efektive për ta bërë lëkurën tuaj të ndjehet dhe të duket më mirë.

Mjalti

Mjalti është i njohur për aftësitë e tij hidratuese dhe antibakteriale. Kjo është arsyeja pse një maskë mjalti jo vetëm që do të lehtësojë lëkurën tuaj, por edhe do ta pastrojë atë gjithashtu. Përsëriteni këtë çdo dy ditë dhe shijoni rezultatet, informon abcnews.al.

Sheqeri

Kjo mund të tingëllojë mjaft e habitshme, por është shumë efektive. Sheqeri është një eksfoliator i shkëlqyer. Gjithashtu mund ta përzieni me mjaltë. Një maskë sheqer-mjaltë është shumë efektive kur aplikohet të paktën dy herë në javë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak javë më parë u zbulua se moderatorja Eni Vasili është shtatzënë për herë të parë.

Pasi emri i tyre u lakua në media për një sherr të supozuar mes të dyve, dy kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun Durr

Familja Mbretërore i dha lamtumirën e fundit dy ditë më parë Princit Philip, i cili ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare.

Kryeministri Edi Rama ka pasur marrëdhënie tepër të ngushtë me gjyshen e tij, e cila ishte tepër e dhënë pas fesë dhe gjatë natës dëgjont

Gjatë intervistës me moderatorin Ardit Gjebrea tek rubrika “Gjysma ime” tek "E Diela Shqiptare", Lulzim Basha ka treguar një bisedë me va

Bashkëshorti i mbretëreshës së Anglisë, Princi Philip, i cili ndërroi jetë në 9 prill, u përcoll dje për në banesën e fundit.

Lulzim dhe Aurela Basha ishin sot në emisionin “E diela shqiptare” në një intervistë ndryshe.

Miliarderja e re, Kim Kardashian, u mburr në rrjetet sociale me një gjerdan të ri diamanti me vlerë deri në 150,000 dollarë.