5 vite i mbyllur në shtëpi, i riu 320 kg nxirret nga banesa me vinç (FOTO)

21/10/2020 - 17:33

30-vjeçari Jason Hotlon, i cilësuar si njeriu më i shëndoshë i Britanisë, për pesë vite ka qenë i bllokuar në banesën e tij pasi nuk mund të dilte.

Për këtë arsye, u desh ndërhyrja e 30 zjarrfikësve që ta ngrinin atë me vinç nga banesa e tij në kat të tretë për një trajtim urgjent. Holton nga Camberley, kishte kaluar në gjendje depresive gjatë këtyre viteve duke pritur.

Në momentin që doli nga banesa, Jason qëndronte i shtrirë në shtrat, ndërsa një vinç gjigant u mundua ta nxirrte atë shëndoshë e mirë. Për çdo rast, një grup zjarrfikësish qëndronin në gatishmëri nëse krevati thyhej.

Në një intervistë të shkurtër për prestigjiozen “The Sun”, 30-vjeçari tha: Ishte e mahnitshme sepse ishte hera e parë në 5 vite që provoja ajër të pastër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Princi i Suedisë Carlos Felipe dhe gruaja e tij, Princeshë Sofia, kanë dalë pozitiv me koronavirus.

“Për 12 orë, Diego nuk ka pasur vëmendje ose kontroll nga personeli mjekësor”,- kështu është shprehur Matias Morla, avokati i Di

Vladimir Putin thuhet se ka një vajzë ‘të fshehtë’ adoleshente, nëna e së cilës është një punonjëse sanitare e kthyer në milionere, sipas

Një grua nga Turqia ka gjetur mënyrën më interesante dhe goditëse për të njoftuar të afërmit e saj se gjatë peridhës së Covid-19 nuk pret

Australianët kanë ngatërruar legjendën e futbollit Maradona me divën e pop-it, Madona, pas lajmit të hidhur të vdekjes së argjentinasit,

Vdekja e Diego Maradonës mund të shkaktojë një grindje familjare mbi pasurinë e tij, ndërsa ai lë pas pesë fëmijë që i njohu si të tijët

Një biznesmen nigerian i habiti të gjithë, pasi u paraqit në një dasmë me gjashtë gra shtatzëna në krah, ndërsa pretendon se është babai

Melania Trump po dekoron për Krishtlindje Shtëpinë e Bardhë për herë të fundit.

Ngritja “raketore” Elon Musk mes njerëzve më të pasur të botës, vazhdon pa ndalim.