5-vjeçari gjen lemurin që e kërkonte gjithë policia e San Franciskos!

18/10/2020 - 14:14

Një lemur 21-vjeçar që u zhduk nga kopshti zoologjik i San Franciskos, në fillim të kësaj jave, u gjet falë një djali 5-vjeçar, pavarësisht se në ndjekje të tij ishte vënë edhe policia.

Të mërkurën, policia e San Franciskos lëshoi ​​një deklaratë duke thënë se Maki, një lemur mashkull me bisht unaze, ishte larguar nga habitati i tij dhe ishte zhdukur.

Të enjten në mbrëmje, Maki ishte në Daly City, vetëm disa milje në jug të kopshtit zoologjik.

“Rreth orës 17:00, ne morëm një raport se ai ishte në zonën e sheshit të lojërave të një kishe luterane. Ne e mbajtëm atë derisa stafi nga kopshti zoologjik e çoi përsëri në habitetin e tij”, tha shkroi policia e Daly City.

Sipas ABC7 të San Franciskos, Maki u pikas nga një djalë 5-vjeçar, James Trinh, i cili pa kafshën e zhdukur, qe tani është kthyer në kopshtin zoologjik të San Franciskos.

“Thjesht po ndodhin shumë gjëra në botë tani, kështu që ishte mirë të kishim një lajm të mirë”, i tha Trinh ABC7.

“Ne mendojmë se ai u mor nga kopshti zoologjik, por ende nuk kemi marrë konfirmimin”, tha Ed Pool, kryetari i kopshtit zoologjik të San Franciskos.

”Incidenti mbetet një hetim i hapur dhe aktiv”, tha policia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Punonjësit e Muzeut Egjiptian në Kajro përfunduan në gjyq për akuzat e ngjitjes në një mënyrë ”false” të mjekrës së Tutankhamonit.

Shkencëtarët kanë zbuluar një asteroid gjigand që përmban mjaftueshëm metal sa për të bërë miliarder këdo në Tokë.

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin

Ish-bashkëshortja e Raoul Bova, Chiara Giordano po përjeton një histori të re dashurie me balerinin e njohur të spektaklit më të ndjekur

Shkencëtarët kanë zbuluar një molekulë jashtëzakonisht të rrallë të bazuar në karbon në atmosferën e hënës së Saturnit Titan që mund të e

Andrra Destani dhe Sinan Hoxha ngelen një nga çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Gjithashtu Andrra, është mjaft aktive në rrjete

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një 55-vjeçare me profesion terapiste vrau dy vajzat e saj binjake 7-vjeçare teksa këto të fun

Në vitin 1980, paleontologët nga Universiteti “ California Riverside” vizituan Ishullin Seymour, pjesë e në zinxhiri ishullor në Gadishul