6 muaj burg për tradhti bashkëshortore

19/09/2019 - 22:11

Indonezia po i afrohet gjithnjë e më shumë miratimit të një ligji që e shpall si shkelje ligjore seksin para dhe jashtë martese, dhe që e dënon me gjashtë muaj burg.

Ligji është mbështetur nga grupet fetare, por është kundërshtuar me forcë nga grupet e të drejtave të njeriut.

Veç kësaj, ky miratim do të shpallte të paligjshëm edhe seksin brenda të nëjjtës gjini, duke i bërë grupet LGBT edhe më të rrezikuara se më parë.

Shumë ekspertë thonë se masa të tilla rrezikojnë ta shtyjnë vendit drejt fundamentalizmit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një nga tregjet më të famshme të Krishtlindjeve në Gjermani paraqiti një tortë, e cila peshonte rreth 4 tonë.

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë: një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në

Një video e David Beckham duke fjetur është vendosur për tu parë në spitalin e Londës, ku edhe ish-futbollisti lindi.

Observatori Evropian Jugor (ESO) ka krijuar një vizualizim të frikshëm dixhital që tregon se çfarë do të ndodhë me Tokën kur planeti ynë

Në disa raste thonë se qentë nuk janë të denjë për njerëzit.

Ende nuk dihet me siguri fati i godinës 6-katëshe, në bulevardin “Dyrrah”, të cilit i është vënë shiriti bllokues që ditën e parë të tërm

Ndonëse nuk i presim me gjallërinë e një viti më parë për shkak të tragjedisë që vendi kaloi më 26 nëntor, festat e fundvitit janë pranë.

Drejtuesi i një automjeti ka shpëtuar për mrekulli kur një mbikalim është shembur dhe e gjitha është kapur nga kamerat e sigurisë.

Edhe pse muaji dhjetor nuk hyri aspak siç donim, bilanci i 51 viktimave të tërmetit duket se fashiti pak magjinë e tij, mos harroni se pë

Pas tradhëtisë që u kthye në kryefjalën e mediave, Khloe Kardashian tregoi në një status në Instagram se është gati të falë ish-partnerin