6 muaj burg për tradhti bashkëshortore

19/09/2019 - 22:11

Indonezia po i afrohet gjithnjë e më shumë miratimit të një ligji që e shpall si shkelje ligjore seksin para dhe jashtë martese, dhe që e dënon me gjashtë muaj burg.

Ligji është mbështetur nga grupet fetare, por është kundërshtuar me forcë nga grupet e të drejtave të njeriut.

Veç kësaj, ky miratim do të shpallte të paligjshëm edhe seksin brenda të nëjjtës gjini, duke i bërë grupet LGBT edhe më të rrezikuara se më parë.

Shumë ekspertë thonë se masa të tilla rrezikojnë ta shtyjnë vendit drejt fundamentalizmit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shënojeni diku emrin Elina Zhengo pasi me siguri do ta dëgjoni shpesh në të ardhmen si një ndër atletet më premtuese në Europë.

Një foshnjë raportohet se ka lindur shëndoshë e mirë në Kinë, megjithese i ishte mbështjellë kordoni i kërthizës rreth gjashtë herë përre

Fotoreporteri Bilal Jawich ishte në shtëpinë e tij, në periferi të Bejrutit kur një shpërthim, i cili ka lënë të paktën deri tani mbi 100

Ujori është një nga ato shenjat e ndërlikuara që i jep më shumë rëndësi miqësisë sesa marrëdhënies në çift.

Hudhra njihet gjerësisht për përfitimet e mëdha shëndetësore.

Gazetari i njohur Alfred Lela ka pozuar nudo përpara aparatit fotografik, duke vendosur një gjethe përpara organit gjenital.

Shenjat astrologjike shpesh zbulojnë shumë sekrete rreth një personi.

Shumë individë  kanë një zakon të keq për të mos pastruar sende që vijnë në kontakt me lëkurën aq shpesh sa duhet.

Familja Bates nga Tennessee i SHBA-ve, ka jo pak po 21 anëtarë.

Modelja e njohur, Gigi Hadid është duke shijuar periudhën e saj të shtatzënisë.