62-vjeçari lë mesazhin video për familjen para se të vdiste në kujdesin intensiv prej Covid-19

14/09/2020 - 22:54

Një turk i sapo dalë në pension vdiq në spitalin e Çorum pasi ishte prekur nga koronavirusi. 62-vjeçari Yaşar Ünal, kishte realizuar një video në telefonin e tij përpara se ta çonin në njësinë e kujdesit intensiv, duke thënë: “Zoti mos ia dhëntë këtë askujt”.

“Mos u bëni vonë si unë”, thotë më tej burri, babai i dy fëmijëve.

Ai u shtrua në spital me ankesa për kollë dhe ethe muajin e kaluar.

Pasi u shtrua në pavionin e spitalit, Ünal u dërgua në njësinë e kujdesit intensiv, kur gjendja e tij u përkeqësua.

Këtu, pas 12 ditësh trajtim, u intubua. Pas pesë ditësh, vdiq më 10 shtator. Ceremonia e varrimit u bë vetëm me familjen.

Kur futën celularin në karikim, familja gjeti edhe videon në fjalë, të cilin burri e regjistroi në kujdesit intensiv duke ftuar njerëzit të veprojnë me kujdes kundër covid-19.

“Sot është dita ime e tretë në spital dhe jam keq. Kam probleme me frymëmarrjen. Kam ethe dhe ata e lëshojnë përsëri. Tensioni im i gjakut po rritet, kolla nuk ndalet kurrë. Allahu mos ia dhëntë askujt këtë. Jam vone, djem mos rrini. Faleminderit të gjithëve”, tha midis të tjerash.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme, është ndarë nga jeta në Itali, në moshën 83-vjeçare, dirigjentja e parë shqiptare, Rozmari Jorganxhi. Disa orë pas ndarjes

Ova dhe Memo përlotën të gjithë botën, duke bërë që filmi të korrte sukses menjëherë. 

Chrissy Teigen është dërguar në spital për shkak të problemeve me shtatzeninë e saj.

Regjisori, James Cameron ka deklaruar se xhirimet e filmit “Avatar 2” kanë përfunduar.

32-vjeçari nga Franca, Anthony Loffredo e ka mbuluar trupin e tij me tatuazhe dhe pirsing në mënyrë që të duket si një alien i vërtetë.

Një djalë 6-vjeçar ka ndërruar jetë në qytetin e Teksasit, pasi  një lloj paraziti i quajtur ameba i ka shkatërruar trurin.

Ish-presidenti amerikan Barack dhe Michelle Obama janë njerëzit më të admiruar në botë, sipas një sondazhi nga ”YouGov Opinion Research I

Aktorja Lisa Kujofsa do të largohet nga spektakli i Klanifornias. Lisa e bëri vetë njoftimin përmes rrjeteve sociale,  por nuk dha shumë

Këto janë momentet shokuese kur një lum vere të kuqe shpërthen nga depozita 50,000-litra në një fabrikë në Spanjë. Pamjet e shpërndara në