69-vjeçarja vdes, pasi goditet me top në kokë!

14/02/2020 - 19:28

Një gjyshe vdiq në një ndeshje rugbi, pasi topi e goditi në kokë ndërsa shikonte lojën e nipit të saj. Jennifer Selwood, 69 vjeç, ishte në tribunat e stadiumit ”Towergate”, të klubit të rugbi Taunton, pasi u godit nga një top i rugbi nga një lojtar në një fushë ngjitur.

Ajo shkoi me nxitim në spital dhe ishte në gjendje kome për dy javë në spitalin Southmead të Bristolit, para se të vdiste më 25 janar. U tha se shkaku i vdekjes ishte dëmtimi traumatik i trurit me anemi aplastike sekondare, gjë që e bën të vështirë për të mpiksur një gjakderdhje. Zonja Selwood lë pas burrin Colin, fëmijët Clare dhe Daniel, një trajner i lojtarëve të rinj në klub dhe katër nipër e mbesa. Vajza e saj Clare Rossiter tha: "Jemi shkatërruar plotësisht, nuk kam fjalë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gaforrja cilësohet si shenja më e komplikuar e zodiakut !

Të gjithë e kemi pyetur veten se përse përgjigjemi gjithnjë me “Alo” kur flasim me dikë në telefon.

Duket se tersi nuk po i ndahet familjes mbretërore angleze.

Është ndarë nga jeta në moshën 15-vjeçare, aktorja e famshme Pearl Waligwa.

Kosova feston 12-vjetorin e Pavarësisë dhe në këtë ditë të shënuar shumë nga personalitetet e njohura kanë bërë urimet e tyre.

Një Lamborghini i marrë me qira për një çift martesor shpërtheu pasi u përplas me një makinë Golf VW të parkuar.

Ish-zonja e parë e Amerikës, Michelle Obama ka vendosur të mos i ndjekë në rrjete sociale të bijat dhe jo pa arsye.

NJë grua ka gjetur unazën e bashkëshortit të saj pas 47-vitesh që e kishte harruar në një dyqan në qytetin amerikan të Brunsëick Maine.

Qentë janë një thesar i vërtetë, por zbulimi i kohëve të fundit për ato që ata në të vërtetë ëndërrojnë, do t’ju bëjë t’i vlerësoni më sh

Këngëtarja e njohur e muzikës folklorike, Silva Gunbardhi ka qenë ditën e sotme e ftuar në programin ‘E diell’ ku i është përgjigjur një