8 shenjat që tregojnë se nuk është trupi juaj i lodhur, por shpirti juaj

12/06/2019 - 20:58

Një në pesë njerëz ndihen të lodhur dhe të rraskapitur gjatë gjithë kohës. Ritmi i kësaj bote përfshin një punë konstante, stres, tension si dhe pagjumësi. E gjitha kjo ndikon në gjendjen tuaj shpirtërore. Ne ju zbulojmë disa nga këto shenja që tregojnë se shpirti juaj është tepër i lodhur sipas ‘Bright Side’:

1 - Të ndjerit debulesë edhe pas një gjumi të plotë

Kjo ndjesi jua bën të vështirë të zgjoheni në mëngjes edhe pse ju keni fjetur disa orë gjumë.

2 - Arratisja nga realiteti

Shpeshherë ndodh që të dalim nga realiteti dhe të ëndërrojmë me sy hapur. Kjo është një shenjë e lodhjes shpirtërore.

3 - Indiferenca dhe mungesa e inspirimit

Kjo lodhje ju heq dëshirën për të provuar gjëra të reja dhe jeni indiferent ndaj çdo gjëje që ndodh rreth jush.

4 - Ndryshime të shpejta të humorit

Luhatjet e shpeshta të humorit ndodhin shpeshherë, por nëse kjo ndodh rregullisht atëherë është diçka serioze dhe ju nevojitet ndihmë.

5 - Pretendon se ndihesh mirë

Mos mendoni se të fshihni dhimbjen është diçka që ju ndihmon. Përkundrazi kjo gjë e përkeqëson me tepër gjendjen tuaj.

6 - Vetmia

Kur ju pretendoni se jeni mirë askush nuk e mëson gjendjen tuaj të vërtetë dhe ju nuk merrni mbështetjen dhe përkrahjen që ju nevojitët. Kjo ju më pas sjell ndjesinë e vetmisë.

7 - Dëshira për t’ju fshehur botës

Nëse ju e ndjeni të nevojshme të fshiheni nga të tjerët kjo është një shenjë se shpirti juaj është lodhur.

8 - Mendimet negative

Mendimet negative janë një shenjë tjetër e kësaj lodhjeje. Është e nevojshme të mendoni pozitivisht dhe të kujtoni vetëm momentet e bukura.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Masat e forta shtrënguese të marra nga qeveria për parandalimin e koronavirusit kanë paralizuar dhe “infektuar” disa nga sektorët e ekono

Një mjek i cili nuk ka përdorur sapun dhe shampo për 4 vite i ka lënë gojëhapur të gjithë teleshikuesit në New York.

Muzeu i Luvrit, i cili shumëfishoi ofertën e tij në internet dhe rrjetet sociale gjatë kohës së izolimit, u mbështet masivisht nga 10,5 m

Me këtë pamje të re, ylli i futbollit Cristiano Ronaldo është shfaqur për herë të parë në vitin 2003 kur sapo ishte transferuar tek Manch

Tatler, një revistë britanike, publikoi disa informacione në lidhje me mënyrën si Kate Middleton po përballon situatën e tanishme, që mes

Kylie Jenner ka treguar edhe njëherë asetet e saj me bikini nga karantina. Ajo e ka postuar pothuajse përditë foto të nxehta nga vetizoli

Dhëndri i ish-kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, sipërmarrësi Angjelin Serreqi është vendosur në fokus të një shkrimi të publikuar

Niko Jani, një nga legjendat e sportit në Durrës, mbush sot 64 vjeç.

Këngëtari Aleksandër Gjoka duket se është mjaft i revoltuar me kryeministrin Edi Rama sa i përket masave anti-koronavirus.